Drejt ikjes edhe banka “Societe General”, a do ta blejë dhe këtë bankë Linda...

Vjen lajmi se banka franceze Societe Generale e (SG) po tërheq biznesin e saj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, kanë njoftuar sot mediat bullgare. Societe...

Si plasi peshku pas përmbytjes nga hapja e portave të rezervuarve

Kur ka kaluar një javë nga përmbytja e autostradës Tiranë-Durrës, bizneset janë ende duke bërë bilancet e dëmeve të ujit që për pak minuta...

Spitali Hygeia u shit për 1 milionë euro dhe me 29.5 milionë euro detyrime

Spitali me bazë në Greqi “Diagnostic and Therapeutic Center of Athens Hygeia” tha se ka përfunduar shitjen e 100% të filialit të saj, tërësisht...

Vërshojnë lejet për parqet e energjisë diellore

Parqet fotovoltaike janë shndërruar në një trend për bizneset, të cilët pasi kanë ezauruar HEC-et, u janë kthyer impianteve të tjera të prodhimit të...

Kur ishte në opozitë e sulmoi, por sot në qeveri, Rama shtyn me 10...

Përmes një vendimi të beftë dhe pa shumë zhurmë, qeveria shqiptare ka zgjatur me 10 vjet afatin e një prej koncesioneve më të përfolura...

Një TEC me gaz do të ngrihet në Korçë

Ashtu siç ishte parashikuar në Maserplanin e gazit për potencialet e vendit në zhvillimin e sektorit të gazit, termocentrali i Korçës duket se po...

Beso i Ramës, 690 mijë euro borxh, i sekuestrohet kompleksi “Taiwan”

Qendra shumëfunksionale e argëtimit “Taiwan”, e vendosur në Parkun “Rinia” në Tiranë është nën sekuestro nga kompania përmbarimore, ALBASE. Lajmi bëhet i ditur nga...

Flluska e rritjes ekonomike në Shqipëri, jemi të fundit në rajon

Shqipëria, në vitin 2016, rezultoi me ritmet më të larta të rritjes ekonomike në rajon dhe investimet ndër më të lartat të huaja, sipas...

Shqipëria do kthehet në vend plehrash, landfill në Fier për riciklimin mbetjet e importuara

Qeveria e ka marrë seriozisht importin e plehrave nga e gjithë Europa. Shqipëria do të kthehet shumë shpejt në një vend mbeturinash, të cilat...

Rruga e “Kombit”, Rama vendosi tarifat më të larta në Europë

Tarifat që priten të aplikohen qysh këtë javë në rrugën e “Kombit” janë më të lartat në Europë. Portali europian http://www.tolls.eu jep të dhëna...