Zëri i Amerikës publikon sondazhin: Në Shqipëri, korrupsion, papunësi dhe s’ka shpresë

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kryesor i qytetarëve, krahas korrupsionit dhe besimit...

“Kurrë s’e kam vërejtur këtë pesimizëm”!

Nga Jorida TABAKU Kam që prej vitit 2009 që dal të takoj së paku një herë në muaj bizneset e njësisë 8, por kurrë nuk...

Qeveria ka falimentuar, 245 miliardë lekë fatura të papaguara bizneseve, reagimi i FMN

Qeveria qendrore dhe pushteti vendor kishte në shtator të vitit të kaluar afro 24.5 miliardë lekë (ose 245 miliardë lekë të vjetra) fatura të...

Pastrimi i parave dhe koncesionet, ekonomia drejt kolapsit, do shpërthejë flluska në ndërtime

Zhvillimet ekonomike në vitin 2019 rrezikojnë të cenohen nga shpërthimi i flluskës në ndërtim nga pastrimi i parave të pista dhe angazhimi i projekteve...

Denoncimi nga Sllovenia/ KESH favorizon një kompani serbe, njerëz të familjes së kryeministrit Rama...

Gjate një interviste për “Shekulli-n”, drejtori i Institutit Ndërkombëtar për Studimet Ballkanike në Slloveni, Zijad Becirovic, parashikon trazira në Shqipëri. Sipas tij, njerëz të...

Institucioni i ri i grabitjes masive të pasurive të shqiptarëve e ka emrin KISH,...

Një ndjenjë gëzimi përshkoi shumicën e shoqërisë këtë të martë, kur u njoftuam nga Qeveria se “propozimet e pakërkuara”, një nga format më të...

Skema e Kryeministrit me kartelë që dyfishon çmimin e energjisë elektrike

Revista “Monitor” ka zbuluar skemën se si Kryeministri me kartelë i Shqipërisë mund të bëjë që çmimi i energjisë elektrike të shkojë drejt dyfishimit. Shkrimi Nga...

Rama skemë të rrezikshme për pronat publike, ja si do t’u kalojë klientëve pasuritë...

Kryeministri Edi Rama ka përgatitur një skemë të rrezikshme të përdorimit të pronave publike, rezultati i së cilës do të jetë tjetërsimi i bregdetit...

Tabaku zbulon mashtrimin e Ramës: 0 lekë për universitetet, të anulojë koncesionin e inceneratorëve

Deklarata e sotme e Ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila me urdhër të kryeministrit Rama tha se qeveria ka vendosur anulimin...

Pas presioneve, Rama tërhiqet nga koncesioni 365 milionë euro, gënjen për studentët

Pas presioneve të mëdha publike dhe pasi opozita e përfshiu koncesionin 365 milioonë euro për 20 kilometrat e rrugës Thumanë-Kashar, rama është detyruar që...