Anullimi i tenderit Kardhiq–Delvinë, luftë e brendshme mes anëtarëve të bandës së Edi Ramës...

• Anullimi i tenderit Kardhiq – Delvinë është luftë e brendshme mes anëtarëve të bandës së Edi Ramës për të vjedhur. • Konflikti mes Belinda...

Largimi i Sonila Qatos, pjesë e luftës së brendshme për vjedhjen e milionave eurove...

Jorida TABAKU Me parimin një vjedhje të madhe mbuloje me një zhurmë më të madhe, Edi Rama, largoi nga detyra drejtorëshën e Agjencisë së...

Skandali, qeveria i pagoi sterilizimit 3.6 milionë euro, ose 28% më shumë se plani...

Muaj më parë, një shkresë absurde mbërriti në spitalet e vendit, ku kërkohej të limitoheshin operacionet për shkak të kostove që krijonte koncesioni i...

Pse Rama zgjodhi të preferuarin e tij të dënuar për korrupsion për projektin e...

Para dy ditësh Kryeministri Edi Rama prezantoi atë që ai e quajti projektin e aeroportit të ri. Në mënyrë të çuditshme ky lloj projekti është...

Korporata e Investimeve, si Rama do të vendosë për të gjitha pronat publike e...

Jonida TABAKU Sot, në komisionin e Ekonomisë dhe Financave po diskutohet projektligji për Korporatën e Investimeve Shqiptare (KISH). Megjithëse drafti që po diskutohet ka disa...

Mashtrimi me Rrugën e Arbrit i kompanisë Gjoka, mori paratë dhe gënjeu për rrugën

Punimet e marra përsipër nga “Gjoka Konstruksion” nuk kanë përfunduar sipas kontratës. Kompania i ka paraqitur si të përfunduara në segmentin Zall Bastar –...

Papunësia 11.5% është mashtrim i Edi Ramës. Investimet e huaja, fuqia blerëse, besimi tek...

Papunësia 11.5% është mashtrim i Edi Ramës. Investimet e huaja, fuqia blerëse, besimi tek ekonomia janë në rënie. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, INES NURJA Me...

Rruga Orikum-Dukat 17 milion euro kilometri, mesatarja europiane dhe amerikane është 3-6 milionë

Ish-deputetja e PD për Vlorën, Nadi Meçorapaj shprehet në një postim në Facebook se vjedhja e miliona eurove me rrugën Orikum-Dukat do ndërtoheshin shkolla,...

Çupi reagon ndaj Lames: Prona në Shqipëri është vjedhur e abuzuar nga kjo qeveri...

Dhurata ÇUPI Pas 6 vitesh drejtim ku me të njëjtin nxitim e gllabërim ndaj pronës publike e kane trajtuar edhe pronën private të qytetarit, sot...

Shtesa e kontratës për kontrollin teknik të automjeteve në shkelje të interesit publik!

Jorida TABAKU Kryeministri Rama dhe mazhoranca kanë përdorur si alibi të tenderave dhe PPP-ve klienteliste që kanë shpërndarë ato pak koncesione të dhëna nga qeveria...