Fillojnë efektet sezonale, euro në rënie në tregun vendas

Monedha vendase është çmuar në tregun e këmbimit valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer me 133.54 lekë, duke...

Alitalia zhytet në kaos pas votës kundër të stafit

Stafi është rebeluar ndaj uljes së pagave dhe shkurtimeve të vendeve të punës. Alitalia, linja ajrore italiane, ka hyrë në kaos pasi punonjësit u...

236 tendera sekretë të Ramës, miliona euro shpenzime nga qeveria!

Në dhjetor 2018, një pagesë me vlerë 187 milionë lekë u shfaq në bazën e të dhënave të thesarit të shtetit të Ministrisë së...

Sa do na kushtojë udhëtimi me tren nga Tiranë në Durrës?

Në muajin mars 2017, Kuvendi miratoi marrëveshjen e huasë ndërmjet qeverisë shqiptare dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës. Shqipëria...

Marrëzia e qeverisë, shqiptarët lënë 130 milionë euro për 1 vit në loto e...

Në vitin 2017 nuk kishte as kampionat botëror dhe as europian, por kjo nuk e ka penguar industrinë e basteve dhe lojërave të fatit...

Rënia e interesave, bonot 12-mujore zbresin sërish poshtë 2%

Interesat e bonove të thesarit regjistruan një tjetër rënie në ankandin e kësaj jave. Bonot me maturim 12-mujor zbritën sërish poshtë nivelit të 2%,...

Inceneratorët, 200 milionë euro nuk zgjidhin situatën me mbetjet

Investimi prej 200 milionë eurosh për ndërtimin e inceneratorëve nuk e zgjidh situatën e krijuar nga mbetjet në vendin tonë. Kështu ka deklaruar për...

Në 25 vendet me çmimin më të lartë të naftës në botë

Çmimi i naftës së papërpunuar ka mbetur poshtë nivelit të 45 dollarëve për fuçi, ndërsa investitorët po humbasin besimin në aftësinë e OPEC-ut për...

Dollari prek nivelin më të ulët të tre viteve të fundit në vend

Dollari amerikan ka prekur sot nivelin më të ulët të tre viteve të fundit, duke u këmbyer sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë...

Bie leku, ngrihen euro dhe dollari

Monedha vendase e ka nisur me humbje këtë vit, duke humbur pikë kundrejt të gjitha valutave. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një...