Ndihma është detyrim ligjor i qeverisë, Tabaku: Të anullohet çdo transaksion i panevojshmë deri...

• Qeveria, mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Qytetarët duhet të dinë kush përfiton nga ndihma. • Nuk ka akoma përgjigje çfarë...

Shqipëria ka nevojë për frymëmarrje në ekonomi, kokëfortësia e qeverisë prodhon dyfishim të krizës!

Nga Jorida TABAKU Sot, çdo vend ka ndërmarrë masa drastike per t’iu përgjigjur krizës së Coronavirus. Çdo qeveri, ka miratuar paketa në mbeshtetje të ekonomisë...

Mbyllen baret e restorantet për më shumë se tre javë, falimentim për biznesin, mijëra...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka dhënë urdhër që të ndalohen një sërë aktivitetesh biznesi në mbarë vendin. Urdhëri më i ri konsiston në...

1.3 miliardë euro korrupsion në 2019, Teliti: Raporti i KLSH fundos sërish propagandën e...

1.3 miliardë euro korrupsion në 2019, Dorjan Teliti: Raporti i KLSH fundos sërish propagandën e Ramës, për fat të keq fundosja ndikon drejtpërdrejt shqiptarët,...

Rekord ndërtimesh në Tiranë, 420 milionë euro! Ekspertët japin alarmin: Para e …!

Ndonëse në tremujorin e fundit vrulli i dhënies së lejeve të ndërtimit nga Bashkia e Tiranës ra, për shkak të pezullimit të përkohshëm të...

Koncesioni 106 milionë euro i laboratorëve: KLSH: Shtohen më tej paratë, rrezikohet…

Shqipëria është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, i cili në vetëm pak ditë pothuajse ka gjunjëzuar vendin fqinj, Italinë. Ndërkohë, një raport i Kontrollit të...

KLSH denoncon: Në 9 vendet me tarifat më të larta të telefonisë celulare

Tregu i telefonisë celulare në vend cilësohet me strukturë oligopoli ndërkohë që vendi ynë është në vendin e 9 mes 37 vendeve për tarifat...

Pagesat për koncesionet do të arrijnë kulmin me 152 miliardë lekë në vit!

Financimi i kontratave koncesionare nga fondet buxhetore do të arrijë kulmin përgjatë vitit 2021-përkatësisht me 15.2 miliardë lekë (të reja ose 152 miliardë lekë...

Rekordi me paratë e krimit të organizuar jashtë bankave, Banka: 2.4 miliardë euro në...

Viti 2019 ka shënuar një nivel të lartë rekord në vlerë absolute të parasë që qarkullon jashtë kanaleve të sistemit bankar. Sipas të dhënave...

KLSH: 2.9 miliardë euro humbje nga keqmenaxhimi i financave publike nga qeveria Rama

Keqmenaxhimi i financave publike, abuzimet me prokurimet, tenderat dhe dhënia me qira në 2 vitet e fundit i ka kushtuar taksapaguesve shqiptar një dëm...