BB jep alarmin: Shqipëria me borxhin më të lartë publik në Rajon

Shqipërisë dhe Malit të Zi do t’i duhet më shumë angazhim për zbatimin e rregullave fiskale që vendosin dhe që kanë në objekt uljen...

Rama i fali 60 milionë euro kompanisë që sot i bllokoi naftën, pse nuk...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, ka komentuar në një shënim në Facebook, aksionin e Ramës, i cili doli e tha se kishte bllokuar 550...

Korrupsioni i radhës, 11 milionë euro me Polin e Drejtësisë

Nga Klodian Tomorri Në vitin 2013, qeveria i dha Dhomës Kombëtare të Avokatisë 25 mijë metra tokë shtetërore falas pranë fushës së Aviacionit. Sipas vendimit,...

KLSH konstaton skandalin e madh: Si AKU i pagoi 3.3 miliardë lekë kompanisë pa...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i ka paguar në mënyrë të shpejtë rreth 3.3 mld lekë kompanisë Milky shpk, ish-Primalat, e cila sipas ekstraktit të...

Rama, 8 miliardë lekë firmave të Safet Gjicit dhe Pjerin Ndreut për ruajtjen e...

Departamenti i Antikorrupsionit, Aksesit në Shërbime dhe Transparencës në Partinë Demokratike ka publikuar një tjetër aferë korruptive ku të përshirë janë firmat e ruajtjes...

Taksë e re biznesit për baxhanakun, 2500 euro

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar për ndëshkimet që Rama po u bën biznesve. Berisha ka publikuar mesazhin e një eksperti tatimor i cili shkruan se,...

Credins Bank në mbështetje të bizneseve me garanci nga BE

Me mbështetjen e BE, Credins Bank i jep mundësinë e financimit edhe bizneseve të cilat nuk plotësojnë kushtet e mjaftueshmërisë së kolateralit sipas procedurave...

Revolta kundër Ramës në Eurobarometrin e BE, 61% e shqiptarëve: Po na varfëron

Sipas sondazhit më të fundit Eurobarometri i Pranverës 2019, 61 për qind e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike në vend është në gjendje të...

E premtja e zezë e Euros në Shqipëri, Berisha thirrje FMN dhe OKB për...

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar për situatën e rendë në te cilen ndodhet Euro gjatë këtyre diteve dhe që gjatë 24 orëve te fundit ka...

Banka Botërore: Qeveria “Rama” ka dështuar

Një raport monitorimi mbi menaxhimin e financave publike për vitin 2018, që mbështetet nga Banka Botërore nxorri në dukje se qeveria shqiptare ka dështuar...