Kryetari i vërtetë i Bashkisë së Durrësit ka qenë dhe është “akullorja”, ndërsa shefi...

Nga Roland BEJKO Është dorëhequr thjesht një punonjëse e emëruar e sektit që ka menaxhuar katrahurën urbanistike të deritashme. Deklaratat e saj të papërgjegjshme na...

Zemërimi që mund të sjellë ndryshime politike

Nga Red VARAKU Situata në zonat e goditura nga tërmeti është në prag shpërthimi. Raportohet që me qindra familje kanë mbetur në mes të katër...

“I am the King, I am Edi Rama”

Nga Erl KODRA Dhurata për Edi Ramën erdhi nga nëntoka. Ashtu, e vrazhdë, e frikshme, ajo gllabroi jetë njerëzore. Jetë. Jetë. Jetë shqiptarësh. Nuk e di...

Çorganizim i organizuar për vjedhjen e ndihmave!

Nga Sali BERISHA -Njerez prej kater ditesh deklarojne me ze dhe figure ne mediat e qeverise se jane jashte prej kater ditesh dhe nuk kane...

Dorasi i Thumanës fshihet në raportin e ri të IOM-it

Nga Ilir Nikolla Tërmeti i vërtetë, ky 6,4 ballëshi dhe nënfishat e tij, duket se na kanë bërë të harrojmë tërmetet e fshehta, të cilat...

Paloka: Sigurisht, o i pafytyrë…

Nga Edi PALOKA I pafytyri! Ne vend qe tju jap zgjidhje apo te pakten ti qetesoje qytetaret qe jane ne hall e ne panik (se...

Çfarë fshihet prapa emërimit të Çuçit të familjes, shef i Gjendjes së Jashtëzakonshme!

Nga Sali BERISHA Miq, dje Edi Rama emëroi drejtues të Gjendjes së Jashtëzakonshme, Bledi Çuçin, njeriun që meritë të vetme ka se është bashkëjetuesi aktual...

Ndalimi dhe refuzimi i ndihmave jo monetare, absurd!

Nga Sali BERISHA Miq, qindra dhe mijëra individë dhe familje të dëmtuara nga tërmeti, kanë humbur të gjithë investimin e jetës së tyre, kanë humbur...

Pse rinia po braktis masivisht vendin

Gjatë vitit të kaluar, 38.703 shqiptarë e lanë vendin për të emigruar jashtë kufijve. Situata është serioze, thonë ekspertët, njëri prej të cilëve, sociologu...

“Asnjë qindarkë qeverisë”! Refreni qytetar që ngriti në këmbë kryeministrin hajdut!

Nga Red VARAKU Ky tërmet do të mbetet gjatë në kujtesë si një nga tërmetet më shkatërrues që ka goditur ndonjëherë Shqipërinë, sepse ka shkaktuar...