Berisha-Ramës: Mashtrove për të mbuluar fytyrën e xhelatit të diktaturës

Sali BERISHA Të dashur miq, në seancën e djeshme plenare kushtuar nderimit të 16 deputetëve dhe intelektualëve të kombit, të ekzekutuar nga Enver Hoxha, më...

Ja të gjitha mashtrimet e Ramës nga 2013 e deri sot

"Është e pamoralshme të mbrosh gënjeshtrat, sepse ju pëlqeni narrativën e tregimit" Ben Shapiro*) Erl KODRA Edi Rama është një gënjeshtar i madh. Për të argumentuar këtë...

Fatziu fallsifikator dhe kriminel faqezi!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, sipas procesverbalve origjinale te parlamentit, Fatzi Xhafa, ne kohen kur ishte kryetar i komisionit te ligjeve fallsifikoi ne menyre...

Rama, Basha apo Macron-i?

Haris VONGLI Rastësisht lexova një lajm mbi protestat në Francë kundër Macron-it. Një lajm i thjeshtë, i pastër dhe i qartë sa më s’ka!...

Denoncimi i gazetarit: Ministri që bashkëjeton me vajzën e Lindës

Adriatik DOSTI Kujdes vertet se Shqiperia po shnderrohet cdo dite ne nje Ciflig personal e familjar shume te rrezikshem... te aventurierit , arrogantit e diktatorit...

Embargo amerikane ndaj Tiranës zyrtare

Kreshnik ÇOLLAKU Zoti bekoftë Amerikën... Sot ka filluar vizita e Ndihmëssekretarit të Shtetit Mitchell në Ballkan. Vizita është e para dhe e nivelit më të lartë, deri...

Situata politike më e rëndë që nga koha e diktaturës

Bujar NISHANI Akti i fundit i dhunimit të Kushtetutës së Shqipërisë përbën aktin më të rëndë të dhunës shtetërore mbi sistemin shoqëror dhe zyrtarizimit të...

Një harresë nga deklarata amerikane

Bledi KASMI Ka një detaj në dy fjalimet e ambasadorit amerikan të këtyre 72 orëve, që ka kaluar në heshtje të plotë. Ndoshta nga moskuptimi...

Berisha: Rama futi armë në Parlament nëpërmjet Bushatit, përshkallëzim dramatik

Ish-Kryeministri Berisha u shpreh se, Rama futi armë në Parlament nëpërmjet ministrit të tij Bushati. Berisha ka kërkuar nga ministri për Europën dhe Punët...

Edi Rama rrezikohet nga një sëmundje e rëndë

Nga Lavdrim Lita Kryeministri Edi Rama rrezikohet nga një sëmundje e rëndë. Është e njëjta sëmundje që prek regjizorët, aktorët dhe spikërat e lajmeve: rrezatimi...