Për çfarë flet Ambasadori i BE, Soreca?!

Nga Martin Henze Shumë njerëz mbushën Teatrin Kombëtar në Tiranë dhe shumë u lënduan gjatë një operacioni të dhunshëm të policisë të mërkurën në mëngjes. Ndërtesa historike...

Katër Erionë dhe një Veliaj…

Nga Agim XHAFKA Sot u ktheva nga Ohri drejt Tiranës. Në mëngjes, sapo i thashë mirëutakofshim recepsionistit të hotelit, më zw rrugën një makinë e Shqipërisë. Bëhu...

Përçarja i shërben vetëm krimit dhe aspak kauzës së Teatrit

Erges ESKIU Ne jemi qytetar ne mbrojtje te Teatri Kombetar dhe ju duam te gjitheve ju, qe na ndiqni, na percillni nepermjet rrjeteve sociale, na...

Si ka degraduar qeverisja e Partisë Socialiste nga Nano tek Rama…

Nga Red VARAKU Duke qenë se Rama, sa herë ndodhet në vështirësi, e ka bërë zakon që në mënyrë krejt të pandershme të sjellë në...

Fuqia e një ëndrre

Red VARAKU Ata patën kurajën të ëndërrojnë që mund t’ia dilnin të vetëm. Ata patën forcën të besojnë që nuk ka forcë që mund t’i...

Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Batoni punojnë për lidershipin rajonal të Serbisë?!

Nga Enver BYTYÇI “Serbia është e gatshme të nënshkruajë çfarëdo marrëveshje me Kosovën, në qoftë se merr garanci që nuk do të humbasë fuqinë e vet...

Korrik, 2011…

Nga Red VARAKU ‘Intelektualë’ pa parti, në mbrojtje të piramidës dhe asnjë ditë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Artan Shkreli: E gjithë kjo është një furi...

Rama, një mediokër, pervers dhe i sëmurë psiqik me fundin…

Nga Kastriot ISLAMI Rama erdhi në pushtet dhe qeverisi si drejtues oruellian…Dhe mesa duket edhe fundi do ta jetë oruellian…: Rilindja si një çmenduri, si e Keqja...

Gazetarët e mafias

Vehap Kola Gazetarët e mafias e shohin përballjen ndërmjet të Mirës dhe të Keqes si një ndeshje futbolli. Nuk ka asgjë nga gazetari si rojtar...

Teatri “Po”, por nuk e kemi harruar BILD-in…

Nga Edi PALOKA Teatri Kombetar, si ceshtje , eshte keto dite ne qender te vemendjes si nje nga skandalet shume planeshe te kesaj qeverie , por...