Komunist mos mu boft as qeni shpis!

Edison YPI Sentencën madhështore e uluriti me duart e ndera përpara dhe sytë nga qielli mu në mes të restorantit një mirditor. Nga këto fjalë...

Lavdia e një dordoleci!

Ferdinand VELIU Ka nisur sot komedia me "rilindas" e quajtur referendum. Term modern i adoptuar nga bijtë e etërve pas viteve ‘90, por që në...

Një vjedhje klamoroze me ndërmjetësinë e Olsi Ramës

Sali BERISHA Për 13 km autostradë Farkë-Ibë do të paguhet 36% më shumë sesa për tunelin e Krrabës. Pasi paralizoi punimet për tre vjet në...

Jam një President i thjeshtë i një populli heronjsh

Hashim THAÇI Për mua kjo ditë është e veçantë, sepse shënon një moment të ri angazhimi politik në karrierën time prej tri dekadash. Si e gjithë...

Shqipëria nën thundrën e trashëgimisë komuniste

Peter TASE Gjatë dy viteve të fundit, Amerika Veriore dhe vendet e Evropës Perëndimore kanë dështuar pjesërisht për të kuptuar rrënjët e korrupsionit të pafund,...

Misioni i pamundur i opozitës në Parlament

Bledi KASMI Ngjarjet e djeshme në Parlament ishin një paralajmërim i keq për atë që mund të ndodhë nesër. Destabilizimi që duket sikur është larg,...

Mos bëni viktimën

Eduart HALIMI Çështja e mandateve të deputetëve, të cilët akuzohen nga opozita se kanë abuzuar me fondet publike nuk është e re. Ne e kemi...

Të votohet ndryshimi për komisionet hetimore, i vlen parlamentarizmit dhe shoqërisë

Genc POLLO Komisionet hetimore janë shumë të rëndësishme për funksionin e Parlamentit si kontrollues i ekzekutivit, të rëndësishme për opozitën që në kompozicionin kundrejt mazhorancës,...

Pse na ka rënë xhiroja?

Nikollaq NERENXI Tatimet po i kërkojnë llogari biznesit pse u ka rënë xhiroja!!! Dhe kanë të drejtë. Po ç'patët ju? Taksat u ulën, tatimet u...

Pse Rama nuk flet dot për NATO-n

Sali BERISHA Edi Rama nuk foli dot në 7-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, por i thuri himne Rroshit! Dje (4 prill) ishte një ditë...