Njeriu që paguhet nga tre grupe kriminale në studio televizive

Sali BERISHA Te dashur miq, ministri me akuzen me te rende keto 27 vite pluralizem, Saimir Tahiri ka qene keto muaj dhe shqiptari me i...

Si gënjen Edi Rama për ekspertizën

Nga Erl Kodra Sot deklarove se i keni bërë ekspertizën shkencore materialit zanor të përgjimit që Partia Demokratike ka publikuar për vëllain e ministrit të...

E ardhmja e afërt e Shqipërisë dhe shqiptarëve

Arben XHIALLI Ata që flasin, nuk po kuptojnë asgjë, ata që kuptojnë, po heshtin! Pse?! Ngjarje të mëdha dhe me rëndësi historike për të ardhmen po...

Qeni i tërbuar që kafshoi Ramën

Petrit VASILI Shendetesia dhe qeni i terbuar qe kafshoi kryeministrin dhe te tjeret... Shendetesia falas ishte dhe mbetet damka e turpit te kryeministrit,damkë qe nuk do...

Plani shumëplanësh i Ramës për ta kthyer në një pronë të mafias

Erl KODRA Kryeministri Edi Rama që në krye të herës ka patur një plan shumëplanësh; të pushtojë Shqipërinë, duke e kthyer atë përfundimisht në një...

Betonizimi nuk ndalet, Rama miraton kulla të reja nga 25 kate

Nga Vincent Van Gerven Oei Në heshtje të plotë dhe mungesë transparence, pa asnjë dokument të botuar në faqen e vet zyrtare (e pa rifreskuar...

Rama-Tahiri, lojë tragjike me fatet e shqiptarëve, duhet të ngrihemi me indinjatë në protesta

Nga Fatos Lubonja Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, emri më i lakuar në vend është ai i ishministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Titujt më...

Poeti Agim Doçi: Nuk trembet populli i Kukësit dhe Gjakovës

Poeti, Agim Doçi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas fjalorit fyes të tij ndaj shqiptarëve që jetojnë në veri. Doçi tha dje se fjalori...

A ka nisur negocimi për një zgjidhje të re politike në 2018?

Enton DOÇI Ka qenë një vizitë urgjente dhe e paritur ajo e Komisionerit Hahn në Shqipëri. Hahn foli para publikut për lirinë e mediave. Ai...

Reforma në Drejtësi dhe fshehja e së vërtetës

Nga Pirro Guremani Altoparlantët e Reformës në Drejtësi së bashku me kompromisin që u arrit, po përballen me një fenomen të gjetjes së artificave për...