Mini Jugosllavia! Ideja që vdiq pa lindur akoma

Nga Red VARAKU Menjëherë pas bllokimit të integrimit nga Bashkimi Europian , Rama bashkë me aleatin e tij serbomadh Vuçiç, nën frymën e një ‘revolte...

“Mjaltë” për Edi Ramën

Në vend se ta kritikojë Aleksandër Vuçiqin që nuk e njeh Kosovën shtet, Edi Rama kritikoi Kosovën se u vetëpërjashtua nga “Mini Schengeni”. Një...

Paloka: Rama njollos ndërkombëtarët për shkeljen e Kushtetueses me Vorpsin njësoj si me drogën

Nga Edi PALOKA Rama ju kthye dhe sot “avazit” te vjeter sipas te cilit gjithe shkeljet ligjore e kushtetuese qe ai ndermerr i ben me...

Pse ky insistim për Arta Vorpsin?

Nga Red VARAKU Pa pasur asnjë paragjykim për Arta Vorpsin, mjafton betimi i saj përballë një notereje në vend të betimit tek Presidenti i Republikës,...

Histeria e sinkronizuar kundër Opozitës

Nga RedVARAKU Histeria që shpërtheu në mënyrë të sinkronizuar kundër Opozitës ditën kur u sulmuan barbarisht banorët e Astirit, edhe kësaj rradhe shpërtheu nga të...

Rama, përgjegjësi kryesor për situatën e zhgënjimit në shoqëri

Qamil Sulejman Gjyrezi Njerëzit me sinqeritetin e tyre shprehen se boll, pritëm 50 vjet komunizëm dhe 30 vjet demokraci, nganjëherë me dashje ose padashje e...

Magna Grecia, Magna Carta dhe Magna Ulsi

Nga Oerd BYLYKBASHI (Shenime nga “Ditari i Perlave ne Drejtesi”) Greket antike lane nje trashegimi te madhe ‎kulturore jo vetem ne Greqi por edhe ne jugun...

Qeverisja e Edi Ramës, specie jashtëtokësore!

Nga Enver Bytyçi Një valë akuzash ka përfshi medien e Tiranës për atë çka qeveria ka inskenuar si “tradhti e opozitës ndaj banorëve të Astirit”....

Shteti i bossit…

Nga Ylli MANJANI A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si Republikë Kushtetetuese. Kushtetuta, ligji themelor suprem që garanton...

The Momentum për Lulzim Bashën

Nga Erl KODRA E kam mbështetur Partinë Demokratike si të vetmen shpresë reale politike që mundet t'i bëjë ballë Shtetit të Mafias. Aksioni i saj...