Shumë probleme me fqinjët, zero probleme me Vuçiç

Çim PEKA Edi Rama erdhi në pushtet në vitin 2013, duke kopjuar sloganin e Ahmet Davutoglu, ish-ministër i Jashtëm dhe kryeministër i Turqisë për “Zero...

Nihilisti absolut është injoranti absolut, dhe ky është Edi Rama!

Sali BERISHA "Në 25 vitet e fundit... Në 25 vitet e fundit... Në 25 vitet e fundit..." Nihilisti absolut është injoranti absolut, dhe ky është Edi...

Denigrimi i gazetares nga Rama dhe heshtja e Enit

Armand MAHO "Të këshilloj të shohësh filmin Narcos. Aty do të kuptosh edhe dallimin me Shqipërinë, shikoje si film se nuk dua ta gjej se...

Për komunistët e rinj të luksit

Silvi BARDHI Nëntor 2014: “Kreu i qeverisë Rama, hapi sot dyert e fortesës së diktatorit Enver Hoxha”, ishte ky lajmi i një prej mediave mbështetëse...

Si i mashtroi Rama fermerët

Sali BERISHA Rama në turin e zëvendësimit të mashtrimeve të vjetra me mashtrime të reja. Sot atij ia menderosi fermeri në Troshan: "Keni ardhur kot...

Veliaj mashtron edhe për vendin ku u gjet trupi i Arditit

Leonard OLLI Mbrëmë (të hënën) në “Top Story”, Erion Veliaj, jo vetëm nuk mbajti asnjë përgjegjësi për vdekjen e Ardit Gjoklajt në landfillin e tij...

Mafia e vërtetë që po rilind

Kastriot ISLAMI Mafia e përfshin krimin e organizuar kurse e kundërta s’është e vërtetë. Korrupsioni në vëndet me sisteme demokratike hibride apo autoritare ka pjellë...

Shtatë arsye përse Rama gaboi në Beograd

Arbana XHARRA Në takime të nivelit të lartë, ai zakonisht provon të ekspozohet me metafora e batuta. Bën gjeste për të rënë në sy, si...

Kë përfaqëson Edi Rama?

Milazim KRASNIQI 1. Problemi Kosovë-Serbi nuk është një shou medial kryeministrash, po një gjendje lufte e ngrirë. E ka ngrirë Marrëveshja e Kumanovës, por Serbia...

Edi Rama si hardhucë

Lis BUKUROCA Edi Rama paska cituar Ivo Andriçin në Nish. Kjo është po aq dinjitoze, sikur një hebre vjen në Gjermani dhe citon shkrimtarin kryesor...