Lame-trimi? Shkon më shumë Lame-ziu!

Jamarbër Malltezi 1. Protestove dhjetëra herë kundër zgjerimit të rrugës së “Elbasanit” se priteshin ca pemë tek Varrezat e Dëshmorëve, por nuk bëzajte fare kur...

Kosova në krizë të thellë drejt ridefinimit të skenës politike

Arton Konushevci Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të tërheq projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacion të kufirit me Malin e Zi, është cilësuar...

Basha kundër diktaturës

Artur Zheji Mediat qeveritare dhe specialistët e sharjeve të Opozitës, mbas “fitores” së Aleancës së ripërtëritur Rama-Meta, kanë marr hov dhe sulen për të dëmtuar...

Kur live të nxjerr edhe bllof, jo vetëm king

Silvi Bardhi Prej se ka ardhur në pushtet, Edi Rama, mbyt e stërmbyt mendjen e këtij vendi të stërlodhur nga fjalët. I stërmundon edhe në...

57 milionë dollarë të tjerë me konsensus

Bledi KASMI Kompania Bankers Petroleum, nuk i detyrohet asnjë taksë qeverisë shqiptare dhe qeveria duhet t’i kthejë kompanisë rreth 37 milionë euro taksa të marra...

Rilindja Urbane si dështim

Nga Namir LAPARDHAJA Ndërtimi i bulevardeve dhe rehabilitimi i shesheve kryesore të qyteteve është një ndër investimet më të mëdha dhe më të përhapura sot...

Ditari i 48 orëve vjedhje të Ramës

Bledi KASMI Asnjë popull në botë nuk vidhet nga qeveria sikurse vidhen shqiptarët. Edhe në gushtin e pushimeve babëzia nuk ndalet. Në ditën e parë...

Koha e Edi Ramës ka mbaruar

Lulzim BASHA Do të mbahet mend se në Dibër Rama mbajti fjalimin më të shkurtër të jetës së tij. Dhe kjo për një fakt të...

Integrimi në BE, thjesht propagandë. Qeveria përdor vetëm 26% të fondeve të BE!

Jorida TABAKU Mazhoranca e quajtur “Aleanca për Shqipërinë Europiane” qëllim të saj kishte integrimin e vendit në Bashkimin Europian. E për këtë bëri sakrifica të...

Koha e Edi Ramës ka mbaruar

Lulzim BASHA Do të mbahet mend se në Dibër Rama mbajti fjalimin më të shkurtër të jetës së tij. Dhe kjo për një fakt të...