Kosova në mediat e Tiranës

Mujë Buçpapaj Në fillim të viteve 1990 shumica e mediave të Tiranës nuk përfillën ndryshimet, të cilat shumë shpejt do të shndërronin në gërmadhë ish-Federatën...

A duhet shpallur gjendja e jashtëzakonshme për drogën?

Bledi KASMI Ndërsa i gjithë vendi është nën pushtetin e karteleve të drogës të koordinuara me strukturat e inkriminuara drejtuese të policisë, rendi kushtetues mund...

Sekreti i operacionit antidrogë

Flamur NOKA Mbrëmë (të martën), teksa Edi Rama mohonte drogën në emisionin “Studio e Hapur”, Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Shërbimi Inteligjent, kapën 1.3...

Shumë probleme me fqinjët, zero probleme me Vuçiç

Çim PEKA Edi Rama erdhi në pushtet në vitin 2013, duke kopjuar sloganin e Ahmet Davutoglu, ish-ministër i Jashtëm dhe kryeministër i Turqisë për “Zero...

Nihilisti absolut është injoranti absolut, dhe ky është Edi Rama!

Sali BERISHA "Në 25 vitet e fundit... Në 25 vitet e fundit... Në 25 vitet e fundit..." Nihilisti absolut është injoranti absolut, dhe ky është Edi...

Denigrimi i gazetares nga Rama dhe heshtja e Enit

Armand MAHO "Të këshilloj të shohësh filmin Narcos. Aty do të kuptosh edhe dallimin me Shqipërinë, shikoje si film se nuk dua ta gjej se...

Për komunistët e rinj të luksit

Silvi BARDHI Nëntor 2014: “Kreu i qeverisë Rama, hapi sot dyert e fortesës së diktatorit Enver Hoxha”, ishte ky lajmi i një prej mediave mbështetëse...

Si i mashtroi Rama fermerët

Sali BERISHA Rama në turin e zëvendësimit të mashtrimeve të vjetra me mashtrime të reja. Sot atij ia menderosi fermeri në Troshan: "Keni ardhur kot...

Veliaj mashtron edhe për vendin ku u gjet trupi i Arditit

Leonard OLLI Mbrëmë (të hënën) në “Top Story”, Erion Veliaj, jo vetëm nuk mbajti asnjë përgjegjësi për vdekjen e Ardit Gjoklajt në landfillin e tij...

Mafia e vërtetë që po rilind

Kastriot ISLAMI Mafia e përfshin krimin e organizuar kurse e kundërta s’është e vërtetë. Korrupsioni në vëndet me sisteme demokratike hibride apo autoritare ka pjellë...