Edi Rama në grahmat e fundit të qeverisjes së tij me banditët

E ka perfshire paniku dhe endet si nje gjarper me koke te prere..... Frika nga pergjimet qe do te publikoje gazeta Bild sot dhe...

Pse Rama thotë se do ta udhëheqë ai Protestën e Studentëve?

Indrit VOKSHI Në vitin 1967 Partia e Punës e Shqipërisë (sot PS) suprimoi profesionin e avokatit. Nuk ka më avokatë - thanë - sepse avokatët...

Zgjeforma Redhore!

Oerd BYLYKBASHI Nuk e kam gabim, eshte pikerisht keshtu "zgjeforme redhore" sepse eshte nje rremuje e vertete ajo qe propozojne socialistet, dhe kakofonia ‎dhe idete...

U ringjallën shpresat serbe, ruse e sorosiane për territore të Kosovës! Por a do...

Enver Bytyçi Vizita e presidentit Macron në Beograd po shoqërohet me një propagandë të shfrenuar të autorëve të ndarjes së Kosovës, si kthim në idenë...

Biznesi i fjalës, Shqipëria vazhdon të mbetet peng i njerëzve të vegjël e demagogëve

Erl KODRA Puna me fjalën është një ndër zejet më të vështira. Kështu ka qenë, është dhe do të jetë. Zakonisht kohës i kanë mbijetuar...

Kur të vjen ngordhja nuk të flet goja por pasgoja!

Sali BERISHA Kur te vjen ngordhja nuk te flet goja por pasgoja! Miq, keto ditet e fundit kane qene ditet e goditjeve fatale nen brez te...

Vërtet, kush jeni ju zoti kryeministër?!

Enver Bytyçi Nuk e di nëse Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë, ka pyetur veten ndonjëherë se kush ai është. Nuk është fjala për një pyetje...

Spahia paralajmëron Ramën për vendimin e Qershorit

Bardh SPAHIA Pasi u zhduk për 5 ditë, kryeministri u vetëshfaq për të dhënë arsyen e mungesës: paskërka qenë duke lobuar për integrimin!!! E këtë...

60 të drejtat e mohuara për studentët

Artan FUGA Përse propozoj 60 të drejta të mohuara për studentët ! Te drejta individuale për studentët! Ligji aktual nuk iu njeh asnjë të drejtë...

Në pushtetin e gagarelëve të Ramës gjithçka mund të ndodhë…

Dritan LAÇI  Gagareli nr.1 Llesh Kimiku. Pas dy ministrave te Brendshem qe i perdori per projektin e tij kriminal politik te kanabizimit te vendit nuk kishte...