Armik më i madh se krimi!

Jozefina Topalli Tamam kur në Itali u hap lajmi se një tjetër skaf u kap në Itali me 1 ton drogë nga Shqipëria, Kryeministri i...

Azilantët nga Shqipëria në vendin e tretë në Britani

Petrit Kuçana Pyetja se “çfarë po ndodh në Shqipëri” mbetet katërcipërisht retorike e që çdo ditë pasurohet me statistika që i kalojnë shifrat e të...

Mjekët e maternitetit s’dinë të bëjnë një eko abdomenale

Nga Maksim Çela Të nderuar kolegë, po i drejtohem në Facebook atyre miqve që kanë lidhje me mjekësinë. Sot dëgjova çudinë e radhës, ku ministri...

Policia po bën përpjekje për të justifikuar vdekjen në komisariat

Nga Myslim Murrizi Një ngjarje e rëndë (KRIM) ka ndodhur të dielën rreth orës 14:00 brenda qelive të komisariatit Lushnjë. I ndjeri Fadil Hoxha 53...

Rreziku për 15 mijë studentë

Myqerem TAFAJ Rreth 15 mijë studentë rrezikojnë pranimin në studimet “Master i Shkencave” për shkak të gjuhës së huaj. Zbatimi i kriterit të gjuhës së...

Qeveria jep me koncesion maturantët

Nga Dr. Albano Zhapaj Maturantët që presin të hyjnë në universitet, po përballen këto ditë me makinën propagandistike të pushtetit, i cili ka vendosur t’i...

Kërcënimi nga interneti

Insa Wrede Organizatorët e takimit të nivelit të lartë të ekspertëve, Konferenca e Sigurisë e Mynihut dhe Telekomi Gjerman ftuan për të diskutuar për sigurinë...

Merita e Ramës dhe faji i opozitës për Dibrën

Edi PALOKA Fitoi Rama, jo ai i Dibrës, ky i Tiranës! Fitoi dhe fitoi me meritë. E sigurisht siç thotë Rama, për këtë e ka...

Amfibi Klosi dhe kurba e Filipsit

Ilir KADUKU Për të gjithë ne të rinjtë 60-vjeçarë, gjyshja është figurë shumë e dashur. Për ironi të fatit për gjyshen time figura më e...

Një problem amerikan me drogën dhe 7.7 milionë dollarët

Bledi KASMI Me 23 korrik të vitit të kaluar, Shtetet e Bashkuara konstatuan si shqetësim në rritje trafikun e drogës dhe zbatimin e ligjit në...