Të liruar me kusht

Bledi KASMI Shënjimi i Roshit nga Prokuroria duke i kërkuar heqjen e mandatit si kryebashkiak përkthehet se dekriminalizimi nuk është më me grip. Por as...

Një moment si ai i “Dukës Ferdinand”…

Ngjarja mund të ishte si një fotografi e nxjerrë nga një prej filmave të regjisorit, Quentin Tarantino: pamja e një burri të ri fotogjenik,...

Frikë nga shkarkimet e Trump

Të enjten zyrtarët e Departamentit amerikan të Shtetit mbrojtën vendimin e tyre për t’i dhënë ekipit të trazicionit të presidentit të zgjedhur Donald Trump,...

Kapja me koncesionet

Teksa Shqipëria është në kulmin e lëshimit me koncesion të shërbimeve publike ndaj privatëve, Komisioni Europian dhe Banka Botërore po hedhin alarmin se këto...

Menaxherja e Niko Peleshit në krye të Bordit të Universitetit

Nga Ledia Alolli PD e Korçëss denoncon aksionin e qeverisë për të marrë me çdo kusht drejtimin e bordit të administrimit të Universitetit “Fan Noli”,...

Turqia po përballon një situatë të jashtëzakonshme

Bujar NISHANI E falënderova Presidentin Erdogan gjithashtu edhe për ftesën për të marrë pjesë në ceremoninë e djeshme të inaugurimit të Tunelit Euroazia, duke më...

Dallavere në emër të Mozartit

Nga Andy Wharhol Edi Rama i ka shumë qejf eventet masive. Ato i sigurojnë shumë publik. I shikon si fushatë elektorale. Këtë metodë e ka...

Përse shembja ka nisur nga Dako

Silvi BARDHI As Adriatiku në netët e tij më të qeta, nuk do të mund të përballonte kasaphanën e një bashkiaku të diplomuar çuditërisht për...

Dita anti-establishment dhe establishment Rama

Kastriot ISLAMI 19 dhjetor 2016 është një ditë e rëndësishme anti-establishment për të gjithë planetin. Ka shumë interes që qytetarët shqiptarë, por jo vetëm, të...

Lojërat e fatit, pafundësia e marrëzisë

Blerina Hoxha "Fundi i Marrëzisë" tri vite më pas po rezulton një marrëzi e pafundme, teksa mazhoranca shihet të ketë dështuar në një nga aksionet...