Me opozitën

Starti politik nis nga 9 shtatori dhe bashkë me vapën shuhen edhe pasionet e mendjeve të nxehura nga rritja e temperaturave për t'ia lënë...

Mili

Agim XHAFKA Mbase është i burgosuri i vetëm në botë që u dënua 25 vjet dhe nuk e mësoi shkakun. Askush nuk i tregoi Milit...

Rruga e premtuar e Bashës drejt fitores

Fatmir GUDA Lulzim Basha i ka përcaktuar qartë të gjitha piketat e opozitës në betejën ndaj atij, që ai e ka konsideruar si pushtet të...

Shpejt do kthehemi në vilajete ku gjithkush ka një Gramoz a një Edi Rama…

Ilir LEVONJA 1) Në Durrës, pas atij takimi informal me kryeministrat e rajonit, ky i yni i tregoi vendin Europës me terminologjinë "refuzoi çdo insinuatë...

Koment për ambasadorët e l…

Mal BERISHA Një ish-ambasador ç’izolacionist Edhe pse e kam dashur me zemër punën e diplomatit, sot jam shumë i lumtur që nuk isha në sallën ku...

Diplomaci e leshit

Artan FUGA Duke ndjekur mediat e kaz-hanit sot dy gjëra më zgjuan nga gjumi veror dhe më hoqën mendjen nga peshqit, oktapodët dhe sardelet buzë...

Kush e sjell sot ndërmend emrin e Rugovës?

Muhamet HAMITI Presidenti Ibrahim Rugova, ati themeltar i Kosovës së pavarur, tash në dekadën e dytë të jetës së tij në amshim, kujtohet sa herë...

Mokra ka vdekur

Edison YPI Sigurimi kriminal ende prezent në çdo skutë, nostalgjikët e kudondodhur të kurvit dhe kurvizmit që kanë në dorë ekonominë dhe politikën, gjoja konservatorët...

Nga “fajin e ka Berisha”, Rama po kapet pas “fajin e ka Basha”

Fatmir GUDA Katër vite me radhë Edi Rama qeverisi me fabulën "fajin e ka Saliu", duke ja faturuar kështu paraardhësit të ekzekutivit, atë që çdo...

Pas milionave ‘të hedhura’…edhe Europa ka të drejtë!

Nevila XHINDI Ëndrra "Europë" prej kohësh përpëlitet të na japë një mësim, për njëmijë e një arsye që po e zhbëjnë përditë ëndrrën dhe punën...