Çakejtë e shantazhimeve

Sokol GJONI Reforma në Drejtësi si debat dominues i politikës shqiptare gjatë këtyre 6 muajve është preludi i përpjekjeve të radhës së shpurës qeverisëse për...

Tik-taku për rrëzimin e Edi Ramës!

Nga Qamil Gjyrezi Tik-taku për rrëzimin e qeverisë së “Rilindjes” po troket cdo ditë në veshin e politikanit/piktor Edi Rama! Rama është artist i arteve...

Pafajësia e Lulzim Bashës për Dibrën dhe kurthi elektoral i kanabisit

Artur ZHEJI Sigurisht "Çështja Dibra" dhe humbja e PD, nuk mbaron vetëm me një festë të socialistëve dhe as me shampanjë të shtrenjtë të kupolës...

Duhet edhe një 22 Mars tjetër

Arben GABRAJ Doli shkurti hyri marsi, kaloi edhe Dita e Verës dhe opozita prap në protestë. Protestë për votën e lirë. Për zgjedhje të lira....

Votimet moniste të 30 qershorit dhe misioni historik i PD

Nga avokat Naim Hasani 30 Qershori 2019 erdhi dhe iku, duke e lënë Shqipërinë dhe demokracinë e saj te brishte ne një gjendje shoku te...

Rama, një gënjeshtar patologjik dhe patogjenik

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Në tetor 2015, Endri Fuga, ish-themelues i Mjaft-it dhe Shef Propagande në Zyrën e Kryeministrit Edi Rama shpalli krijimin e një faqe...

Një plan për të dalë nga kriza sot dhe kaosi nesër

Nga Besnik Aliaj Më 18 shkurt, lideri i opozitës, Lulzim Basha u ngrit mbi palët dhe bëri zgjedhjen e tij! Ai nuk u mor me...

Pse presidenti ‘serb’ i Kosovës bashkëpunon me Beogradin për rrëzimin e qeverisë Haradinaj?!

Nga Enver Bytyçi Hashim Thaçi paralajmëroi nga Parisi në përgjigje të pyetjeve të gazetarëve se është në vëshgim të institucioneve dhe shtoi se “qeveris ai...

“Çakalli” i San Franciskos

Bledi KASMI “Williams Mullen” një nga portalet më prestigjioze të avokatisë amerikane të Departamentit të Drejtësisë paralajmëronte të shtunën, zhvillimet e reja të skandalit të...

Protesta deri në largimin e Ramës për zgjedhje të lira

Nga Naim HASANI Opozita shqiptare e ka bere shume të qarte. Nuk do të kete zgjedhje në Shqiperi me Edvin Ramen dhe “Rilindasit” e tij. Protestat...