Edi Rama është sëmurë me sindromën e stresit post traumatik

Erl KODRA Gjendja e mjerë dhe e çoroditur mendore e Edi Ramës sot i tmerroi shqiptarët. Sindroma e stresit post traumatik që po kalon ai...

Akuzat penale kundër Kryeministrit Edi Rama

Nga Erl Kodra Prokurori i Përgjithshëm, ose çdo prokuror i thjeshtë në Republikën e Shqipërisë, mund të proçedojë penalisht Kryeministrin Edi Rama. Në të vërtetë,...

Traktoristi i dalluar Edi Rama

Endira BUSHATI Tashmë, edhe e diela, i takon Ramës. Televizionet, tashmë të gjitha njësoj, vendosin në skenë teatrin e Kryeregjisorit Kryeministër. Kjo e dielë televizive...

Ornela Vorpsi më rëndë se teto Polikseni

Ilir BABARAMO Të gjithë portalet dhe ekranet e kontrolluara nga Edi Rama u përmbytën nga përroi psiqik I një farë Ornela Vorpsi. Askush nuk e...

Sajme, mos i çaj kryet, plako….; fundja, ti nuk ishe vetëm!

Namir Lapardhaja Nuk ishe vetëm Sajme, sepse ti ishe investimi më i madh i Kryeministrit të vendit tënd. Investim i drejtpërdrejtë i tij. Kush të...

Afërdita Asllani, atdhetarja e heshtur në 100-vjetorin e lindjes

Orhan SAKIQI Shkruan De Santis: Aquesti esseri solitari manca il presente ma lavenire e loro. (Këto qenie të vetmuara i mungon e tashmja, por e ardhmja...

Paralajmërimi i vrasjeve të opozitës dhe vrasja e Azemit

Alfons GRISHAJ Gjithë këto vite kam dëgjuar gjëra të bukura për Azemin, por dhe gjëra që vijnë prej hamendjeve dhe dashakeqësisë… Azemin, e njoha prej miqve...

Diplomacia Dixhitale si mjet i realizmit të politikës së jashtme

Eraldo MEÇALLA Marrëdhëniet ndërkombëtare historikisht janë bazuar në komunikimin diplomatik ndërmjet shteteve por sot jetojmë në një botë globale dhe informacioni qarkullon me "shpejtësin e...

59 minuta me Lulzim Bashën

Agim XHAFKA Që prej një jave kisha fiksuar një takim me kryetarin e PD-së. Do e bëja më dt 27 dhjetor ora 10 e 30....

E ardhmja e afërt e Shqipërisë dhe shqiptarëve

Arben XHIALLI Ata që flasin, nuk po kuptojnë asgjë, ata që kuptojnë, po heshtin! Pse?! Ngjarje të mëdha dhe me rëndësi historike për të ardhmen po...