Të jesh qytetar do të thotë të protestosh, të heshtësh, bashkëpunëtor i tiranisë

Armend Gjana Historia e protestës zë fill qysh në Athinën e lashtë, kur qytetarët e lirë ( jo skllevërit ) mblidheshin në Agora dhe...

Precedenti i harruar që i jep të drejtë Presidentit!

Oerd BYLYKBASHI Presidenti sapo anuloi 30 qershorin si date zgjedhjesh vendore. Ne pritje te konsultes politike, ai ende nuk ka nje date te re. Presidenti...

Në vjeshtë “maskat” e Ramës bllokojnë autostradën Durrës-Tiranë

Oerd BYLYKBASHI Bandat me "maska" koncensionari te Rames do te dalin edhe ne autostraden Tirane - Durres‎. Rama do te taksoje cdo durrsak, ‎kavajas, lushnjar,...

Studentja e Harvardit dhe kapteri i Peqinit!

Adriatik DOSTI Shume e respektuar znj. Edita Tahiri..duke te uruar shume shendet e mbaresi ne punet tuaja te perditeshne ne dobi te Kombit tone e...

Kush ia hoqi shenjën e keqe Theo Jacobs, pilula dhe dy standartet e ONM

Nga Sonila BEJTJA Do e nis këtë shkrim duke nenvizuar dashamiresinë që kam personalisht ndaj njerëzve me emrin THEO;, më japin një ndjesi te butëdhe...

Pse duhet të bëhemi pjesë e protestës së PD

Enkelejda RICA Me 13 Prill opozita e bashkuar më në krye Partinë Demokratike do protestojne pa pushim. Në këto protesta me mijra qytetarë nga e gjithë...

Pranvera e protestave, neodiktatura e Ramës do të rrëzohet!

Qamil Gjyrezi Nesër më 21 Mars do të organizohet një protestë përpara “Parlamentit ilegjitim”! Parlamenti shqiptar tashmë e ka humbur legjitimitetin. Politika autoritare e Edi...

Një qafir i regjimit në krye të Komunitetit Myslyman?

Bledi KASMI Ajo që po ndodh në këto orë me Komunitetin Myslyman është një turp kombëtar që përsëritet për herë të dytë në historinë e...

Fundi i Kumbarit Edi Rama është afër

Erl KODRA Për gazetarët mercenarë të tipit Mustafa Nano, Alfred Peza, Sokol Balla, Skënder Minxhozi, Eduard Zaloshnja, Carlo Bollino, vëllezërit Shpëtim e Mentor Nazarko, Lorenc...

Dy lajme për të kuptuar si i kanë ulur pantallonat

Bledi KASMI Lajmi i mëngjesit ishte se simboli i korrupsionit me koncesionet në shëndetësi, ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja propozoit në Komisionin e Veprimtarive...