Tritan Shehu paralajmëron dy koncesionet e reja që po përgatit Rama në shëndetësi

Nga Tritan SHEHU Ministria sot kerkon te mbuloje ceshtjen e PPP-ve me vetem «arnen» e kontrates per sterilizimin. PPP-te e Rilindjes ne shendetesi, te gjitha se...

PD, parti e integrimit europian, Shqipëria e para!

Nga Qamil Gjyrezi Që në krijimin e saj P.D. doli me slloganin, “Shqipëria si Europa”. Ka 30 vite që e majta në Shqipëri, pengon me...

Edi Rama merret me Ukrainën dhe harron Shqipërinë!

Nga Qamil Gjyrezi Vizita e parë zyrtare e Kryeminsitrit të dështuar Edi Rama, si kreu i O.S.B.E.-së për të zgjidhur krizën në Ukrainë, “tingëllon” shumë...

Vendimi i prerë i Perëndimit për zgjidhjen e krizës shqiptare

Nga Red VARAKU Perëndimi gjithmonë ka menduar që strategjia e duhur për t’i bërë presion qeverive në Shqipëri është kërcënimi për izolim dhe bllokim...

100 vite Parlamentarizëm sikur Atdheu të ishte i pari

Nga Minushe Lazaj – Vendi nuk do kish kaluar regjimin më të egër të llojit diktatorial; – Vendi nuk do kalonte një tranzicion kaq të gjatë...

Rama e sheh Kosovën si prefekturën e 13-të të çifligut të tij…

Nga Besnik MUSTAFAJ Është njerëzore që Kryeministri i një vendi të ndihet edhe personalisht i lënduar në sedër nga deklaratat publike të Kryeministrit të një...

Nuk e kanë me Bashën! E kanë me Presidentin Trump!

Nga Gent STRAZIMIRI Ky kooperativisti, dhe kooperativa në të cilën bën pjesë, akuzojnë Lulzim Bashën se u ka paguar pare rusëve të Putin, në...

E megjithatë ne i njohim banditët!

Nga Bujar NISHANI Që nga viti i parë i riardhjes në pushtet të majtët me emrin “rilinds”, e deri më sot në vitin e shtatë...

“Bild” piratohet për disa orë nga banda ‘Edi Rama’

Nga Erl KODRA Bild fshin shkrimin e MotherF... Shpesh kam menduar se kjo botë është banale. Sidomos në mjetet që përdoren në luftërat e ndyra të...

Ish-të “kulluarit” e PD-së, Kulluri, Jozi e Patozi!

Nga Qamil Gjyrezi Kulluri, Jozi dhe Patozi, janë vënë në garë si të “kulluar, puritan” për të “sulmuar” opozitën, PD-në dhe kryesisht kryeministrin e ardhshëm,...