BE parashikon se Franca, Italia dhe Spanja nuk do të përmbushin objektivët e buxheteve

Franca, Italia dhe Spanja ka të ngjarë të mos unden të përmbushin objektivat e buxhetit të Bashkimit Evropian këtë vit dhe vitin e ardhshëm...

Trump e ofendoi, Steve Banon surprizon me përgjigjen: Është një President i madh

Presidenti Donald Trump sulmoi ashpër ish-strategun e tij kryesor Steve Bannon. Kritikat bëhen në prag të botimit të një libri të ri me autor Michael...

Bien nga “qielli” mbi 3 tonë flori (Foto)

Një avion mallrash An-12 që transportonte rreth 9 tonë flori ka humbur pothuajse 1/3-ën e peshës gjatë ngritjes nga aeroporti i Yakutsk, në Siberinë...

Berisha reagon për arrestimin e ministrit serb në Kosovë: Provokim i rrezikshëm i Serbisë

Ish-Kryeministri Berisha e ka konsideruar futjen në mënyrë ilegale të ministrit serb Gjuriç në Kosovë, si një provokacion të rrezikshëm të Serbisë. “Një provokacion i...

Arrestohet deputeti kosovar Milaim Zeka

Deputeti kosovar Milaim Zeka dyshohet siç thotë Prokuroria Speciale “për përfshirje në krim të organizuar dhe mospagim taksash. Prokuroria Speciale e Kosovës bënë të ditur...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo kundër qëndrimeve të ambasadorit Lu në Tiranë, kë të...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo në deklaratat e para publike pas emërimit nga Presidenti Trump në këtë post ka deklaruar se është kundër martesave...

Sanksionet amerikane po shkaktojnë dëme të mëdha, Rusia kërcënon me hakmarrje

Sanksionet e fundit të Shteteve të Bashkuara ndaj Rusisë të vendosura në fillim të prillit, që kishin në shënjestër dhjetëra zyrtarë të Kremlinit dhe...

Dorëhiqet Menduh Thaçi

Lideri i partisë PDSH në Maqedoni, Menduh Thaçi ka dërguar dje tek organet partiake dorëheqjen e tij nga posti i kryetarit të partisë. Kjo,...

Bumi i Gjermanisë dhe problemet e Evropës

Henrik BOHME Po, pak eufori është me vend. Rritje ekonomike për tetë vjet radhazi. Këtë mund ta tregosh. Kjo është saktësisht periudha kohore, që prej...

Katalonja midis indipendentizmit dhe kushtetutës, ja nga lind kundërshtia e përjetshme

A është i ligjshëm referendum i 1 tetorit?   Gjykata Kushtetuese spanjolle e ka pezulluar ligjin e Parlamentit katalanas që urdhëronte referendumin e 1 tetorit....