Fitore historike e të Djathës italiane në Umbria, pas 49 vitesh e majta humbet...

Drejtuesi i Lidhjes së Veriut, Matteo Salvini drejtoi qendrën e djathtë të opozitës në një fitore historike në rajonin italian të Umbria, treguan rezultatet...

Trumpi konfirmon vrasjen e kreut të ISIS-it, al-Bagdadi

Presidenti amerikan Donald Trump ka konfirmuar të dielën se gjatë një aksioni të njësive speciale amerikane është vrarë udhëheqësi i "Shtetit Islamik" (IS) Abu...

Protesta, dhunë dhe të lënduar në Katalonjë

Rreth 350.000 persona kanë protestuar në fundjavë në Barcelonë. Ata kanë kërkuar lirimin e nëntë udhëheqësve të tyre. Por në një protestë janë shënuar...

ISIS merr nën kontroll kampin ku gjendet 11 vjeçari shqiptar, kaos dhe sulme

ISIS ka marrë nën kontroll kampin Al-HOl, vendi ku gjendet Alvini dhe shqiptarë të tjerë. ISIS ka shfrytëzuar kaosin e pushtimit të Turqisë në Siri...

Trump vepron kundër mediave “fake” me një ide të re

Mediat kritike kanë qenë halë në sy për Trump. Ideja e tij e fundit: Institucionet federale amerikane do të detyrohen të përfundojnë abonime të...

Pritshmëritë e Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer bëri thirrje për rifillimin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë në një seancë të Komisionit...

Ekspertiza për Astrit Deharin: Kërkohet hetim për prokurorët, policët dhe mjekët ligjorë

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) përmes një komunikate për media ka thënë se i konsideron serioze të gjeturat e Institutit të Mjekësisë...

Seanca me dyer të mbyllura në Kongres kundër Trump, republikanët shpërthejnë derën

Shtëpia e Bardhë tha të enjten se Presidenti Donald Trump ishte "tejet mbështetës" ndaj rreth 20 ligjvënësve konservatorë republikanë, të cilët një ditë më...

Vuçiç pyetet për takimin me të dërguarin e Trump: Na kërkojnë njohjen e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha sot se askush nuk i ka ofruar Beogradit asgjë lidhur me çështjen e Kosovës përveç njohjes së saj benda...

Ish agjenti: Astrit Deharin e nxorën nga burgu dhe çuan në kufi me Maqedoninë...

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka njoftuar se sot në ora 10:30, raporti i ekspertizës në gjuhën frënge dhe në gjuhën shqipe iu është dorëzuar...