Sot takimi Trump-Erdogan për çështjen e Sirisë dhe raketave ruse

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Shtëpinë e Bardhë për bisedime me Presidentin e Shteteve të Bashkuara Donald Trump. Dy udhëheqësit pritet të...

Pas Kosovës edhe Mali i Zi nuk pranon t’i bashkohet mini-Shengenit të Rama-Vuçiç

Ministrja e Ekonomisë e Malit të Zi, Dragica Sekuliq, hodhi poshtë idenë për t'iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, që synon të...

Planet e mëdha të Kinës me Greqinë

Afrim kaq i madh me Kinën shihet rrallë: Javën e kaluar kryeministri konservator i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis vizitoi Mbretërinë e Mesme, i shoqëruar nga...

A po bëhet Gjermania polici i ri i botës?

"Unë zotohem t'i shërbej me besnikëri Republikës Federale Gjermane dhe të mbroj me trimëri të drejtën dhe lirinë e popullit gjerman." Këtë premtim do...

Trump vendos të takojë Erdoganin pavarësisht kritikave

Presidenti amerikan Donald Trump do të presë më 13 nëntor në Shtëpinë e Bardhë homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan. Vizita vjen vetëm...

Media gjermane: Kosova reagon ashpër kundër mini-Shegenit ballkanik

Reagime të ashpra në Kosovë pas takimit të Ohrit. "Politikat e mini-Shengenit i largojnë vendet e Ballkanit Perëndimor nga rruga e integrimeve e i...

Bolivi, presidenti Morales jep dorëheqjen pas protestave popullore

Presidenti i Bolivisë, Evo Morales ka thënë të dielën se do të japë dorëheqje për të ndalur dhunën që ka përfshirë kombin e Amerikës...

Rritje pagash në Kosovë, paga mesatare 573 euro, në Shqipëri s’rriten pagat prej 6...

Në fund të muajit të ardhshëm pagat me rritje në sektorin publik do të dalin pa vonesë. Këshilltari i ministrit së Financave në detyrë Bedri...

Kosovë: Kadri Veseli në Gjykatën Speciale

Kryetari i PDK-së dhe ish-kryetari i kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njoftoi se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale për Krime Lufte në Kosovë...

Fushatë e ashpër zgjedhore në Britaninë e Madhe

Brexiti vjen në muajin pas zgjedhjeve, kreu i laburistëve, Jeremy Corbyn krahasohet me diktatorin sovjetik, Stalin, dhe opozita nuk ka gjë tjetër në mendje...