Venezuela, dialogu me Maduron përçan opozitën

Përfaqësues të partive të vogla të opozitës nënshkruan një marrëveshje me qeverinë në Ministrinë e Jashtme në Caracas. "Liria e të gjithëve dhe paqja...

Poloni, konservatorët sigurojnë mandatin e dytë në pushtet

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një...

Brexit, zgjedhje të reja apo zigzag pafund?

Kush e hap gojën shumë, duhet të dijë të presë edhe kundërgoditjet. Kryeministri britanik, Boris Johnson tha në shtator, se ai do të donte...

Marrëveshje e re për Brexitin

Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar, thanë se kanë arritur një marrëveshje për Brexitin, e cila ende duhet të miratohet nga vendet anëtare të...

Taksa e Haradinajt, Serbia dhe Bosnja humbën 514 milionë euro

Vetëm gjashtë milionë euro është vlera e produkteve nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina që janë importuar në Kosovë për një vit, që kur Qeveria...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS-it

Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje...

Vlerësim i dobët për Merkel në poltikën e jashtme

Në Berlin janë mësuar me kritikat e Donald Trumpit. Presidenti amerikan ankohet më së shumti, se Gjermania nuk po paguan sa duhet para për...

Iran, qeveria bllokon internetin prej 5 ditësh për shkak të protestave

Në Iran ka hyrë në ditën e pestë të saj një vendim për ndërprerje të internetit në shkallë të gjerë që synoi shtypjen e...

Boris Johnson në luftë për mbijetesën e tij politike

Kryeministri britanik Boris Johnson po lufton për mbijetesën e tij politike pas një vendimi të Gjykatës së Lartë të Britanisë që të martën shpalli...

“Bandat bullgare”, Bullgaria reagon ashpër kundër deklaratës së Macronit

Pas pakënaqësisë që u shkaktua në Ballkan, për Jo-në e Francës e qëndrimin pritës të presidentit, Emannuel Macron për hapjen e negociatave me Shqipërinë...