Trump nuk ka më pengesa, drejt garës me Hillary Klinton

Miliarderi amerikan, Donald Trump, duket se është shumë afër marrjes së nominimit presidencial nga ana e republikanëve, për zgjedhjet presidenciale në SHBA, pasi mposhti...

Këshillimet e fundit të Hashimit me Batonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, sot kanë pirë kafe bashkë në një kafene të Prishtinës....

Përplasje Thaçi-Haradinaj!

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se ai nuk po rrezikon raportet me Amerikën, ndërsa, shefi i Qeverisë u tregon se si, sipas tij, prishen raportet...

Përse Erdogani po përpiqet të afrohet me Gjermaninë

Erdogani ka qenë shumë herë në Gjermani, por asnjëherë nuk ka qenë kaq e kontestueshme vizita e tij në Gjermani sa këtë herë. Me...

Maqedonia për të parën herë me kryeparlamentar shqiptar

Parlamenti i Maqedonisë u mblodh dje në seancë për të zgjedhur kryetarin e ri dhe organet tjera drejtuese. Sipas pritjeve, kryetar i aprlamentit do...

Greqi: Kush ka para mund të bëhet qytetar europian

"A ëndërroni edhe ju për një jetë në Greqi apo në BE?", Kjo reklamë për qytetarët jashtë BE-së, është vendosur në mënyrë të spikatur...

A po shkon Kosova drejt krizës fiskale?

“Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i përmendim skemat e tjera...

Britania e Madhe rrezikon izolimin

Që prej vendimit për Brexit-in shumë evropianë nuk ndjehen më mirë në Britaninë e Madhe. Ata ankohen për ksenofobi, fyerje dhe vërejnë shtimin e...

Putin e pranon, nëndetësja e aksidentuar ishte bërthamore

Presidenti rus Vladimir Putin konfirmoi se nëndetësja ushtarake e cila u përfshi nga flakët pak ditë më parë, duke shkaktuar vdekjen e 14 marinarëve,...

Trump, paralajmëron Korenë e Veriut për testet

Presidenti i zgjedhur, Donald Trump hodhi poshtë mesazhin e nënkuptuar të Kim Jong Un se ushtria e tij mund të testojë së shpejti një...