Gjyqi ndaj gazetarëve, Erdogan kundër diplomatëve

Në një fjalim të mbajtur në Stamboll, Presidenti i Turqisë sulmoi veçanërisht Konsullin e Përgjithshëm të Britanisë së Madhe, Leigh Turner. Pa e përmendur...

Trump: Europa nuk është më një vend i sigurtë

Kandidati republikan në garën presidenciale, Donald Trump, është shprehur se Europa nuk është më një vend i sigurt. Miliarderi i cili është karakterizuar nga deklaratat...

Belgjikë, terroristi me kapele ende në kërkim, lirohet Faycal Cheffou

Lirohet i arrestuari nga autoritetet belge, Faycal Cheffou, i akuzuar për përfshirje në sulmet terroriste të Brukselit. Cheffou, të cilin mediat belge e lidhën identiktin...

Nis evakuimi i refugjatëve në qendra, tension në kampin e Idomenisë në Greqi

Tensioni ka mbizotëruar orët e fundit në kampin e Idomenisë në Greqi, ku ka nisur me ritme të ngadalta zbatimi i planit të evakuimit...

Koreja e Veriut kërcënon Amerikën me armë bërthamore

Kim Jong-un ka lëshuar një video propagandistike shqetësuese të bombave bërthamore duke goditur Amerikën. Pamjet tregojnë një nëndetëse e cila lëshon një raketë vrasëse dhe...

Bruksel, anulohet “Marshimi kundër frikës” për arsye sigurie

Organizatorët kanë anuluar “Marshimin kundër frikës”, të planifikuar për të dielën në Bruksel, pasi autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos mblidhen...

SHBA, Clinton dhe Sanders përballen në tre shtete

Bernie Sanders do të përpiqet të zvogëlojë epërsinë e Hillary Clintonit në garën për nominimin e Partisë Demokratike për president të Shteteve të Bashkuara. Zgjedhjet...

Vritet roja i Centralit Bbërthamor në Belgjikë, terroristët marrin kartën e hyrjes

Persona të paidentifikuar vranë mbrëmë një roje të sigurisë së një centrali bërthamor belg. Roja u qëllua në Cahrleroi, në zonë jo fort larg...

Mesazhi i Donald Trump

Joseph S. Nye, Jr. Avantazhi i Donald Trump në garën për nominimin nga Partia Republikane si kandidat për president në nëntor ka shkaktuar lemerisje. Estabilishmenti...

Historia e drogës që turpëroi Sharapovën

Droga e pazakontë, e zbuluar në organizimin e tenistes së njohur ruse, Maria Sharapova, gjatë një testimi anti-doping, dikur është promovuar nga prodhuesi letonez...