Apostolova: Mos e humbni rastin për liberalizimin e vizave

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova ka bërë thirrje që nesër deputetët të votojnë Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e...

Zgjedhja e presidentit gjerman, njё shans i humbur

S'ka asnjё mёdyshje: Frank-Walter Steinmeier, ende ministёr i Jashtёm, do tё jetё njё president i mirё, nёse ai - gjё qё ёshtё mёse e...

A është në binarë Erdogan? Kërcënon Kryeministrit e Kosovës, Haradinaj

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan sulmoi të shtunën kryeministrin e Kosovës për shkak se ky i fundit kundërshtoi operacionin e deportimit të gjashtë shtetasve...

Flota detare ruse provokon, Britania e NATO gati për luftë

Disa luftanije të Marinës ruse janë parë në afërsi të ujërave territoriale të Britanisë së Madhe. “Bëhet fjalë për aeroplanmbajtësen e vetme që ka Rusia,...

Remitancat në Kosovë përdoren për mbijetesë

Mbi gjysmë miliard euro llogariten remitancat në Kosovë. Por, këto para, sipas ekspertëve, kryesisht janë destinuar për mbijetesën e familjeve dhe shumë pak për...

Ndryshimi, njeriu i Trump, Wess Mitchell nis zyrtarisht punën me Ballkanin si numri dy...

Të enjten, Wess Mitchell, mori zyrtarisht postin e ndihmës sekretarit të shtetit dhe nga ky post ai do të jetë përgjegjës për marrëdhëniet me...

Vota kundër SHBA ndan Kosovën nga Rama

Shtetet e Bashkuara kanë pësuar një disfatë në diplomaci, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, ku është kundërshtuar fuqishëm njohja që Amerika ia ka...

Dorëzohet deputeti i PDK, Azem Syla

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Azem Syla, u kthye të premten në Kosovë, dy ditë pasi që autoritetet thanë se kanë lëshuar një urdhër...

BE parashikon se Franca, Italia dhe Spanja nuk do të përmbushin objektivët e buxheteve

Franca, Italia dhe Spanja ka të ngjarë të mos unden të përmbushin objektivat e buxhetit të Bashkimit Evropian këtë vit dhe vitin e ardhshëm...

Bien nga “qielli” mbi 3 tonë flori (Foto)

Një avion mallrash An-12 që transportonte rreth 9 tonë flori ka humbur pothuajse 1/3-ën e peshës gjatë ngritjes nga aeroporti i Yakutsk, në Siberinë...