Plani i Sorosit për të rrënuar Eurozonën

Është mbresëlënës fakti që euro dhe eurozona kanë arritur të mbijetojnë deri tani. Greqia mund t’i kishte vënë shkelmin projektit të euros që në...

Kryeministri Haradinaj merr vendimin ekstrem pse nuk u informua për arrestimin e 6 “gylenistëve”

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk është informuar për operacionin e djeshëm në Kosovë ku u arrestuan 6 shtetas turq dhe...

Thaçi kundër taksës së Ramës për Rrugën e Kombit: Duhet rishikuar

Megjithëse në parim është shprehur dakord me vendosjen e një pagese për Rrugën e Kombit, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar respektimin e...

Si arriti Presidenti Trump ta nxjerrë Kim Jong Un-in nga strofulla

Mark Vargas, Washington Examiner Si biznesmen i suksesshëm, Donald Trump e ka perfeksionuar artin e negociatave. Në fakt ka shkruar edhe një libër rreth tyre,...

Deklarata e parë e ministrit serb: Në Kosovë më rrahën, më tërhoqën si qen...

Marko Gjuriç ka akuzuar policinë e Kosovës se janë sjellur në mënyrë brutale dhe abuzuese me të. Djuriç ka thënë para mediave në Beograd, pas...

Berisha reagon për arrestimin e ministrit serb në Kosovë: Provokim i rrezikshëm i Serbisë

Ish-Kryeministri Berisha e ka konsideruar futjen në mënyrë ilegale të ministrit serb Gjuriç në Kosovë, si një provokacion të rrezikshëm të Serbisë. “Një provokacion i...

Pasi u diskredituan me tezën ruse, tani po fajësojnë Facebook për fitoren e Trump

Kompania Facebook është vënë nën kritika të ashpra pas njoftimeve se një firmë që merret me të dhënat e votimeve kishte grumbulluar informacione nga...

BE thotë se ka nisur hetimet ndaj Juncker

Presidenti i KE-së Juncker, brenda një dite, emëroi dhe më pas ngriti në detyrë në mënyrë të beftë, ndihmësin kryesor të tij Martin Selmayr...

Votohet demarkacioni mes tymit dhe flakës në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi me 80 vota pro, 11 kundër dhe asnjë abstenim. Deputetët e...

Skandali/Hetime politike edhe ndaj Trump: Hetuesi Mueller ka 13 demokratë në grupin e hetimit

Presidenti amerikan Donald Trump po sulmon Prokurorin e Posaçëm, Robert Mueller, duke e akuzuar atë për njëanshmëri politike në hetimin e tij për lidhjet...