Taksa ‘Haradinaj’, Ljajiç: Serbia ka humbur 260 milionë euro në 8 muaj

Ministri serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit, Rasim Ljajiq ka thënë se Greqia, Hungaria, Sllovenia, Bullgaria, Maqedonia dhe Kroacia kanë përfituar më së tepërmi...

Këshillimet e fundit të Hashimit me Batonin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, sot kanë pirë kafe bashkë në një kafene të Prishtinës....

‘Die Welt’: Vuçiç-Thaçi duan ndryshim kufijsh, Serbia 904 milionë euro për armatim, Shqipëria…

Gazeta gjermane ‘Die Welt’ ka shkruar një artikull interesant në lidhje me marrëveshjen përfundimtare që do të jetë mes Kosovës dhe Serbisë, kështu duke...

Protesta në Rusi, Putin dhe Rama, të vetmin në Europë që zhvillojnë votime pa...

Putin dhe Rama janë të vetmit që zhvillojnë votime pa opozitën. Kjo ngjau me farsën e 30 Qershorit në Shqipëri dhe kjo po ndodh...

Një Europë ndryshe me Ursula von der Leyen

Magdalena Gwozdz Rrallë herë është parë kryeministri Mateus Morawiecki kaq i qetë, gati i shkëlqente fytyra, si pas bisedës me Presidenten e ardhshme të Komisionit...

SHBA-të dhe Izraeli testojnë me sukses sistemin e ri të raketave mbrojtëse

Zyrtarët amerikanë dhe ata izraelitë njoftuan kryerjen me sukses të testimit në Alaska të një sistemi të ri mbrojtës me raketa. Sistemi izraelito-amerikan “Arrow...

Greqi, “Agimi i Artë” drejt perëndimit

Partia radikale e djathtë "Agimi i Artë" në Greqi drejt fundit: Ajo nuk përfaqësohet më në parlamentin e ri dhe po gërryhet nga grindjet...

Kremlini i frikësuar përballë protestave popullore

Elita në pushtet në Moskë reagon gjithnjë e më me nervozizëm ndaj protestave të popullit. Përkundrazi, opozita po e humbet frikën. Ato që të forcojnë...

Haradinaj: Njëfarë precedenti po krijohet! Ftesa nga Haga më erdhi kur kërkohej…

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj është shfaqur nervoz me ndërkombëtarët, pas ftesës që mori nga Gjykata Speciale. Haradinaj ka thënë se ftesa nga...

Haradinaj: Nëse zvarriten zgjedhjet, shpërbëjmë Parlamentin me votën tonë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës, tërhoqi vërejtjen në siç tha, problemet në drejtpeshimin e trysnisë...