Sulm me mortaja ndaj ambasadës ruse në Damask

Rusia tha se një sulm me mortaja ka goditur ambasadën e saj në Damask të Sirisë. Ky është sulmi i dytë i raportuar në...

Si po ndryshojnë mediat në Maqedoni?

Raportimet e mediave maqedonase muajin e fundit kanë shënuar përparime krahasuar me periudhën paraprake kur ishte regjistruar raportim i pabalancuar, gjuhë e urrejtjes apo...

Kosova me nivelin më të lartë të ndotjes

Banorët e Kosovës kërcënohen nga mjedisi i ndotur jetësor, i cili po ndikon në rritjen e numrit të të sëmurëve nga mushkëritë dhe sëmundjet...

Show i radhës i Ramës me Vuçiç një pabesi ndaj Kosovës

Një show folklorik i Ramës me Kryeministrin Vuçiç është zhvilluar dje në Beograd për qëndrimin mbi Trepçën. Përmes këtij show Rama synon që të...

Pse Kosova anuloi takimin e Beogradit

Delegacioni i Kosovës, që ishte i ftuar të merrte pjesë në Forumin e Sigurisë në Beograd, i përbërë prej Bajram Gecajt, Ramadan Ilazit, Blerta...

Lista serbe ankimon në Kushtetuese Trepçën

Përfaqësuesit e Listës Serbe dje e kanë dorëzuar për interpretim ligjin për gjigantin Trepça në Gjykatën Kushtetuese, i cili është miratuar ditë më parë...

Trump sulmon kryetarin republikan në Kongres

Kandidati republikan për President, Donald Trump po sulmon zyrtarë të lartë të partisë së tij që janë shprehur se nuk do ta mbështesin në...

Papa Françesku bën thirrje për armëpushim në Siri

Papa Françesku bëri dje thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Siri. Duke folur të mërkurën në Vatikan, Papa tha se armëpushimi duhet të respektohet...

BE shtrëngon dorën me financat për Greqinë

Ministrat e Financës së Eurozonës e dhanë dritën jeshile për disbursimin e këstit prej 1.1 miliard eurosh të ndihmës për Greqinë, por deklaruan se...

Rama-Vuçiç në forumin e Nishit, a do të flenë bashkë në kazerma?

Nga Sevdail Hyseni Selia e re e qeverisë së Serbisë, përkohësisht, nga Beogradi do të zhvendoset në Nish, me rastin e organizimit të forumit të...