Gjermania autorizon furnizim e Egjiptit me armë luftarake

Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informacioneve të revistës gjermane...

Koreja e Veriut teston një tjetër raketë bërthamore

Koreja e Veriut ofroi të rifillojë bisedimet e ngecura bërthamore me Shtetet e Bashkuara. Por, jo shumë pas kësaj deklarate vendi aziatik testoi një...

Dyshime për ekstradimin në Turqi të mësuesve turq, janë parë pranë aeroportit të vjetër...

Shtetasit turq janë parë sonte në ndërtesën e vjetër të Aeroportit. Së paku 3 nga shtetasit turq të arrestuar të enjten, janë parë sonte...

Në shtëpinë e “kreut” të puçit ushtarak, Gylen: Si u transformua Erdogan

E gjithë bota është fokusuar këto ditë te grushti i shtetit në Turqi. Si koka e grushtit të shtetit nga qeveria turke, njihet imami...

Thaçi turpërohet në prani të Clinton dhe Albright, qytetarët e fishkëllejnë kur merr fjalën

Para pak çastesh ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetori të hyrjes së NATO-së në Kosovë dhe çlirimit të Kosovës që po mbahet...

Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Gjykata belge vendosi se Salah Abdeslam duhet të ekstradohet në Francë. Më herët avokati i terroristit të Parisit kishte deklaruar se klienti i tij...

Dënoi Gruevskin, Kryeprokurorja e posaçme në Maqedoni skemë për zhvatjen e miliona eurove

Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Matthew Palmer tha se një hetim i pazgjidhur për shantazh në Maqedoninë e Veriut...

BE ngre shqetësime për pluralizmin në Rusi

Një zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, thotë se moslejimi i politikanit opozitar, Aleksei...

Trump kryeson në sondazhe, tregjet në panik

Adam Withnall Tregjet e aksioneve në të gjithë botën duket se kanë filluar të trazohen pas sondazhit të fundit që e vendosi Trumpin në avantazh...

SHBA paralajmëron Vuçiç për bazën ruse: Mos i jep status diplomatik

Mediat serbe, duke u thirrur në burime diplomatike, kanë raportuar se zëvendëspresidenti Pence i ka kërkuar Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç gjatë takimit në...