Grindjet rreth rolit të FMN

Shumë i rëndësishëm këtu është edhe roli i Fondit Monetar Ndërkombëtar, rreth të cilit ka shumë grindje. FMN mendon se borxhet greke janë të...

Thesari i Trepçes, 60 milionë tonë rezerva me plumb e zink

Gjiganti metalurgjik, "Trepça", në Mitrovicë, për 17 vjet ishte pa një status të zgjidhur. Por, nga 7 tetori, Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për...

Clinton kërkon unitet, Trump: Më akuzojnë për politikë dhe para

Duke folur përpara mbështetësve në qytetin Seattle, kandidatja demokrate Hillary Clinton bëri thirrje për unitet. Ndërkohë, rivali Donald Trump u shfaq së bashku me...

Portali kroat “Dnevnik” paralajmëron kaos në Kosovë

Portali kroat “Dnevnik.hr” shkruan se, mosmarrëveshjet rreth definimit të kufirit me Malin e Zi mund ta çojnë Kosovën në “kaos total”. Deri tek ky kaos...

Gënjeshtra serbe për Trumpin dhe blofi i mediave

Revista serbe, “Nedeljnik”, mbrëmë vonë e ka tërhequr artikullin e saj në të cilin thuhej se kandidati republikan për President amerikan, Donald Trump, ka...

Lufta e re e Parlamentit Europian kundër Rusisë

Propagandë me qëllim shkatërrimin e vlerave demokratike të Europës - këtë bën qeveria ruse. Me këtë ajo fokusohet tek gazetarë të veçantë dhe politikanë...

Zyrtari serb: Rama, i besuari ynë si negociator me Mustafën

“Shqipëria në krye me Kryeministrit e qeverisë Edi Rama të jetë ndërmjetës në dialogun me Prishtinën”, ka thënë drejtori i Qendrës për Rajonalizim, Aleksandar...

2 nëntori afati i fundit i gjykatës për Trepçën

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës në mënyrë të përshpejtuar duhet të trajtojë lëndën e proceduar nga Lista Serbe për ligjin mbi Trepçën dhe...

Krushqia e Ramës me Vuçiç lë në burg drejtorin e Policisë së Kosovës, Nehat...

Edhe Gjykata Speciale në Beograd ka refuzuar kërkesën për anulimin e arrestit të drejtorit rajonal të Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçit. Gjykata serbe ka...

Kundërsulmi i Trump: Do të padis “New York Times” për mashtrim

Donald Trump i mohoi akuzat për ngacmim seksual dhe para mbështetësve të tij në Florida tha se ato janë plotësisht të rreme. Kandidati republikan...