Netanjahu kritikon Obamën

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu e ka kritikuar ashpër presidentin amerikan, Barack Obama, një ditë pasi Shtetet e Bashkuara abstenuan nga votimi për një...

A do të shesë Berluskoni Meadiaset-in?

Drejtuesi i korporatave franceze, Vincent Bollore, ka bërë një ofertë për transmetuesin më të madh italian, duke shpallur kështu luftë të hapur ndaj ish-kryeministrit...

Strategjia e Trumpit ndaj Kinës

Me emrin e Navarros presidenti Trump ushtron presion ndaj Kinës. Politika e jashtme dhe e tregtisë e presidentit të ri amerikan, Donald Trump po...

Merkel: Të vazhdojnë hetimet e sulmit në Berlin

Diskutimet në Gjermani vazhdojnë edhe pas vrasjes së të dyshuarit kryesor për sulmet në Berlin, Anis Amri në Milano të Italisë. Kancelarja do që...

Kryeministri izraelit kritikon rëndë presidentin Obama

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, duke shprehur zemërim ndaj votimit në Këshillin e Sigurimit që bën thirrje për t’i dhënë fund aktiviteteve të mëtejshme të...

Merkel drejt mandatit të katërt

Në politikë, ashtu si në ekonomi, Gjermania ka prirje të mos habisë. Është modeli i stabilitetit. Pra, teoria dominuese në këtë fundvit, është se...

BDI mohon bisedimet me VMRO-DPMNE, BESA ka tre kushte

Partia shqiptare në Maqedoni, BDI, ka mohuar zërat se ka patur bisedime me forcën politike të drejtuar nga ish-Kryeministri Nikolla Gruevski, VMRO-DPMNE, deklaratë e...

Terroristi i Berlinit vritet në Milano

I dyshuari për sulmin në Berlin është vrarë në Itali, njofton “Ansa”. Në Milano të Italisë është vrarë dje i dyshuari për sulmin në...

Terroristët duan që ne të jetojmë ndryshe

Kohezioni dhe bashkimi i radhëve brenda shoqërisë sonë është mjeti më i mirë kundër tmerrit të terrorizmit. Dhembje, tmerr, keqardhje. Ku do të çojë...

Ushtria siriane merr nën kontroll Alepon

Alepo, qyteti sirian i shkatërruar nga lufta, u vendos nën kontrollin e ushtrisë siriane, duke shënuar fitoren më të madhe të kësaj ushtrie në...