Protestat kundër korrupsionit në Rumani nuk ndalen

Pavarësisht prej përplasjeve të rënda gjatë protestatave kundër qeverisë më 11 gusht, mijëra rumunë dolën përsëri në rrugë. Demonstruesit shprehën zemërimin e tyre ndaj...

SHBA kundër ndryshimit të kufijve: Jo marrëveshje Kosovë-Serbi që sjell paqëndrueshmëri në rajon!

Departamenti Amerikan i Shtetit i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje që...

Departamenti i Shtetit mbron deklaratat e ambasadorit në Gjermani për mbështetje të të Djathtës...

“Foreign Policy” Departamenti i Shtetit mbrojti deklaratat e ambasadorit të sapoemëruar të Presidentit Trump në Berlin, Richard Grenell, i cili zemëroi gjermanët këtë javë duke...

Soros mbyll zyrat në Hungari, fitorja e Orban e shpërngul në Berlin

Fondacioni për Shoqëri të Hapur i Goerge Sorosit do të mbyllë zyrat në Budapest duke kaluar në Berlin për të vazhduar aktivitetet e planifikuara...

Hoey: Me qëllim të ruajtjes së stabilitetit, BE ka mbështetur “sundimtarë” në rajon

Kjo është deklarata e Joan Hoey, Drejtoreshë Rajonale për Evropën, në Njësinë e Inteligjencës Ekonomike, pranë revistës britanike The Economist, një nga ndërmarrjen kryesore...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo kundër qëndrimeve të ambasadorit Lu në Tiranë, kë të...

Sekretari amerikan i Shtetit, Pompeo në deklaratat e para publike pas emërimit nga Presidenti Trump në këtë post ka deklaruar se është kundër martesave...

Debati në Kongres, Yee e pranon: Po, SHBA ka mbështetur projekte të Sorosit në...

Investigimi i “Judical Watch” për lidhjet e Soros-it me të majtën në Shqipëri, hedhin dritë edhe mbi të pathënat në median tonë lidhur me...

Trump sfidon Rusinë: Jemi gati për sulme ndaj Sirisë!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, la të kuptohet se sulmet me raketa në Siri mund të ndodhin së shpejti dhe paralajmëroi Rusinë...

Studiuesja amerikane Lory Amy tregon: Si policia na vendosi prangat dhe na la në...

Pasditen e 2 prillit, profesorja amerikane Lori Amy dhe një koleg i saj shqiptar, u arrestuan nga policia shqiptare dhe u mbajtën në paraburgim...

Departamenti i Shteti nuk po zbaton politikat e Trump, 488 zyrtarë s’kanë marrë ende...

Ky është titulli i shkrimit të Mike Gonzales një anëtar i nivelit të lartë të Fondacionit Heritage, një fondacion i të Djathtës Konservatore që...