Italia, beteja tjetёr e populistёve?

Pas Brexit nё Britaninё e Madhe dhe zgjedhjes sё Donald Trumpit janё tё shumtё ata qё i konsiderojnё si njё test tjetёr pёr demokracitё...

Çfarë ndodhi me 6 mësuesit turq në Kosovë dhe pse Haradinaj nuk dinte gjë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shkarkoi të premten ministrin e Brendshëm Flamur Sefaj dhe shefin e Agjencisë së Zbulimit, Driton Gashi, pas arrestimit dhe...

Fshesa e pamëshirshme e Trump në Departamentin e Shtetit

Një portal rumun, Active News, përmes një analize, ka arritur në përfundimin, se të gjithë zyrtarët e lartë të Departamentit të Shtetit, të emëruar...

Kim Jong Un, terror në radhët ushtarake

Jong Kyong-Thaek, një anëtar i Komitetit Qendror Ushtarak të Partisë së Punës së Koresë së Veriut është promovuar në pozicionin më të lartë ushtarak...

Debati në Kongres, Yee e pranon: Po, SHBA ka mbështetur projekte të Sorosit në...

Investigimi i “Judical Watch” për lidhjet e Soros-it me të majtën në Shqipëri, hedhin dritë edhe mbi të pathënat në median tonë lidhur me...

Gati liberalizimi i vizave për Kosovën

Kosova përfundimisht ka plotësuar të gjitha rekomandimet që Komisioni Evropian i kishte parashtruar në mënyrë që të fitoj liberalizimin e vizave. Kështu ka thënë...

Daçiç e pranon: SHBA ka bllokuar planin Thaçi-Vuçiç-Rama për ndarjen e Kosovës

Konfirmi i kësaj rradhe vjen nga vetë Serbia. Ministri i Jashtëm serb ka pranuar se plani I tyre për ndarjen e Kosovës i koordinuar...

Nga qershori, rritje e pensioneve në Kosovë

Nga muaji qershor pritet të fillojë ndarja e pensioneve me rritje për të gjithë pensionistët kontribut-dhënës. Mënyra e ndarjes së këtyre pensioneve është e...

Merkel kёrkon njё axhendё tё qartё nga BE-ja

Nё prag tё samitit tё BE-sё nё fillim të shkurtit nё Valeta, kancelarja Merkel takohet me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel. Nё kёtё kuadёr...

Sondazhi i Gallup: 72% e shqiptarëve në krah të Presidentit Trump

Ndërsa miratimi i udhëheqjes amerikane dhe i Presidentit Donald Trump ndryshon në vendet e rajonit të Ballkanit, një sondazh i Gallup tregoi se mbështetja...