Haradinaj kundër Ramës për taksën në Rrugën e Kombit: Duan kafen nga Kosova

Ramush Haradinaj e sheh taksën në Rrugën e Kombit si një barrierë të shtuar në marrëdhëniet mes dy shteteve shqiptare. Në emisionin “Përballë” në RTSH,...

Ndryshimi i kufijve, Thaçi zbulon publikisht paktin që ka arritur me Putin: Më konfirmoi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Uashington ku të enjten zhvillohet Mëngjesi i Lutjeve, një aktivitet që tradicionalisht grumbullon në kryeqytetin...

Lobisti që paguajnë Rama, Thaçi dhe Vuçiç për projektin kriminal të ndarjes së Kosovës

Ilir BABARAMO Një agresion I paparë propagandistik ka nisur në të dyja anët e Drinit. Hashim Thaci dhe Edi Rama po përpiqen të bindin gjithë...

Deputeti i Kosovës: Rama bëri ministre Arsimi mbesën e spiunit të UDB-së

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka deklaruar në një prononcim në rrjetet sociale se “Rama ka bërë ministre të Arsimit në Shqipëri, mbesën e...

Dogjën Parisin, fitore në Francë e protestuesve, Macron tërhiqet nga rritja e taksës 6...

Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar kështu vendimin. Mësohet se vendimi...

Thaçi rrëfen porosinë që i dha Putin për Kosovën: Bëj kujdes me…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për ngjarjeve të fundit në Paris, ku mori pjesë në shënimin e përvjetorit të 100’të të përfundimit...

Trump fiton Senatin dhe shumicën e Guvernatorëve, humbet Kongresin, pse s’mund të bllokohet

Nga Arben Berisha Në dy vitet e ardhshme, e Djathta do ketë: Presidentin; Dhomën e Senatit; Gjykatën e Lartë; Shumicën e Guvernatorëve të Shteteve E Majta do...

I dërguari i Trump kundër Thaçi-Vuçiç-Rama: Ndryshimi i kufijve, projekt rus, destabilizon rajonin

Zëri i Amerikës: Senator Johnson, ju ndodheni për një vizitë në rajonin e Evropës Juglindore në një periudhë debatesh të rrepta lidhur me idetë...

Dokumenti i Soros për ndarjen e Kosovës që ka pranuar Hashimi

Gazeta ‘Zëri’ ka arritur ta sigurojë një raport të hartuar nga gjashtë ekspertë serbë dhe të përkrahur nga Fondacioni për Shoqëri të Hapur në...

Rishfaqet Albin Kurti: Largim i Thaçit me protesta në vjeshtë

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim territoresh, janë të gabuara dhe mund...