Haradinaj: “Nuk kam kërcënuar kurrë dëshmitarë”

Në intervistë me gazetën gjermane "Frankfurter Allgemeine Zeitung", kryeministri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradinaj flet për zërat për vrasjen apo kërcënimin e dëshmitarëve...

Itali: Salvini kërkon zgjedhje të reja

Në sfondin e përplasjeve në koalicion zëvendëskryeministri Matteo Salvini kërkon sa më shpejt zgjedhje të reja. Aleanca e populistëve në Romë është e përҁarë...

Media e Vuçiç: Hashimi pushime në hotelin superluksoz në Bodrum ku një natë kushton…

“Një plazh i tërë” veç për Hashim Thaçin, kështu shkruan gazeta beogradase „Blic“ duke njoftuar se Presidenti i Kosovës është duke i kaluar pushimet...

Si të dërguarit e kryeprokurores speciale numëronin milionat e eurove në shtëpinë e biznesmenit

Skandali i njohur si “Zhvatja” ku është përfolur mundësia e përfshirjes së Prokurores së posaçme në largim Katica Janeva, ka marrë një kthesë tjetër,...

“FAZ”: Thaçi është marrë në pyetje në Hagë, por…

Ish Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një intervistë për mediumin gjerman Frankfurter Allgemeine Zeitung, të cilën ai flet për ftesën nga Dhomat...

Serbia njofton anullimin e vizitës së Bolton në rajon: S’ka më kë flet në...

Këshilltari i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës John Bolton nuk do të udhëtojë në Ballkan për t’i shtyrë Kosovën dhe Serbinë drejt...

Pasi kryeprokurorja speciale merr 1.5 milionë eurot: “Të hënën ose të martën jeni të...

Gazeta italiane “La Verita” ka edhe audio regjistrime, përveç video regjistrimit ku shihet se si pronari i televizionit 1TV, Bojan Jovanovski – Boki13 dhe...

Kryeprokurorja speciale e reformës në Maqedoni kapet duke zhvatur 1.5 milionë euro për lirimin...

Gazetari Italian i gazetës “La Verita”, Laris Gajzer tha se ky është vetëm fillimi i publikimit të materialeve për skandalin “Reket” në Maqedoninë e...

Trump pezullon fondet 4 miliardë dollarë të USAID

Presidenti amerikan, Donald Trump ka pezulluar ndihmën e jashtme derisa Zyra e Shtëpisë së Bardhë për Menaxhim dhe Buxhet të rishikojë të hollat që...

Koreja e Veriut rifillon testimet bërthamore

Koreja e Veriut lëshoi raketa të tjera balistike në det të martën dhe paralajmëroi se mund të fillojë një kurs të ri në përgjigje...