Trump: Jo, shtypjes socialiste do të rivendosim demokracinë

Gjatë një eventi të datës 6 tetor në Shtëpinë e Bardhë ku festohej Muaji i Trashëgimisë Hispanike, Presidenti Donald Trump tha se administrata e...

Lufta e mafies, vritet koka e klanit “Kavaja”

Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Siç bëjnë të ditur mediat malazeze...

Bien çmimet e prodhimit në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimit për tremujorin e parë të këtij viti, ku theksohet se indeksi...

Trump: Socializmi, një ideologji shkatërruese që ka sjellë vetëm vuajtje e dështim

Presidenti Donald Trump paralajmëroi Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për rrezikun nga kombet e papërgjegjshme, duke veçuar Korenë e Veriut dhe Iranin. Në fjalimin...

Merkel kёrkon njё axhendё tё qartё nga BE-ja

Nё prag tё samitit tё BE-sё nё fillim të shkurtit nё Valeta, kancelarja Merkel takohet me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel. Nё kёtё kuadёr...

Si Trump po zgjon gjigantin e fjetur

Fitorja e Presidenti Donald Trump mund të jetë në prag të fitores së tij më të madhe legjislative, nëse miratohet ndryshimi i kodit të...

Incident diplomatik në “La Sapienza”, Ambasadorja e Kosovës përplaset me homologun serb

Ambasadorja e Kosovës në Itali Alma Lama i është kundërvënë ashpër homologut të saj serb gjatë mbajtjes së një sesioni shkencor në universitetin “La...

Kosova me nivelin më të lartë të ndotjes

Banorët e Kosovës kërcënohen nga mjedisi i ndotur jetësor, i cili po ndikon në rritjen e numrit të të sëmurëve nga mushkëritë dhe sëmundjet...

“Guardian”: Ballkani para një krize të fortë, interesat që përplasen

“Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por Lufta e Parë Botërore ende jo.” Këto ishin fjalët e një zyrtari turk që e takova së...

Vendimi i Trump për Jeruzalemin, pse nuk i mohon të drejtat Palestinës

Në një fjalim në Shtëpinë e Bardhë, Presidenti Trump tha se, Shtetet e Bashkuara e njohin Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. "Sot më në...