Fitore historike e konservatorëve të Boris Johnson në Britani ndaj laburistëve

Rezultatet e fitores i bënë të ditura televizionet britanike, BB dhe Sky News të premten në orët e para të mëngjesit. Që të enjten...

Bomba e institutit prestigjioz ‘IFIMES’: Pushteti kriminal i Thaçit mbështetet nga regjimi kriminal i...

Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan IFIMES me seli në Lubljanë i ka kushtuar një shkrim të gjatë situatës politike...

Protesta në Rusi, Putin dhe Rama, të vetmin në Europë që zhvillojnë votime pa...

Putin dhe Rama janë të vetmit që zhvillojnë votime pa opozitën. Kjo ngjau me farsën e 30 Qershorit në Shqipëri dhe kjo po ndodh...

Haradinaj nesër niset drejt Hagës si hero!

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar në emisionin Pressing në T7 se të martën do të udhëtojë për në Hagë “Po, nesër...

Hashimi ndjehet humbës dhe nuk do zgjedhje të reja, por s’ka votat për pasuesin...

Mundësia e presidentit pas dorëheqjes së Haradinajt. Ramush Haradinaj ka thënë pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit se mandatin ia kthen popullit. Sipas tij,...

Albin Kurti: Haradinajn e paralajmëruam, sa më afër “gjarprit” aq më i rrezikuar je

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë të thirrur për media, po flet për Gjykatën Speciale, arsyet pse Qeveria Haradinaj është dashur të...

Washingtoni apo Haga e rrëzoi Haradinajn dhe kush e kontrollon Gjykatën Speciale? Flet diplomati...

Daniel Serwer Bisedova me Kryeministrin të mërkurën. Ai nuk dha ndonjë shenjë për këtë që ndodhi dhe ka gjasë që nuk e ka ditur. Kam qëndruar...

Thaçi turpërohet në prani të Clinton dhe Albright, qytetarët e fishkëllejnë kur merr fjalën

Para pak çastesh ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetori të hyrjes së NATO-së në Kosovë dhe çlirimit të Kosovës që po mbahet...

Komandant “gjarpri” dhe vrasja e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Ali Uka në Tiranë

Hashimi mori pozat e një viktime të sulmeve të padrejta që janë ndërmarrë prej tij gjatë kohëve të fundit për atë që ai e...

Ndarja e Kosovës, raporti i plotë i Soros: Miniera e Trepçes ti jepet Serbisë!

Fondacioni për Shoqërinë e Hapur Dega-Beograd (Soros Foundation), është nxitësi dhe autori i studimit të detajuar për këmbimin e territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Hashtag.al...