Cilët janë katër “sekretet” e Singaporit kundër pandemisë! Shansi i humbur i Europës…

Europianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive europiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion të thellë. Europa...

“Hakmarrje për Brexit”/ Kush e infektoi me Covid-19 kryeministrin Boris Johnson

“Kjo mund të jetë një hakmarrje për Brexit”. Kështu shkruan gazeta britanike Daily Mail, e cila është vënë në kërkim të ‘Pacientit Zero’, njeriut...

Ndërron jetë nga Covid-19 aktori i njohur amerikan (Foto)

Mark Blum, një ndër aktorët më të njohur të skenës në Nju Jork, gjithashtu pjesëmarrës me role në filma si “Desperately Seeking Susan” dhe...

Salvini shpërthen kundër BE: Sot njerëzit po vdesin nga pneumonia, nesër ndoshta nga varfëria,...

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë, se kë dhe si do ta ndihmojë. Në kulmin...

Shërbimi sekret italian paralajmëron: Në Jug mund të ketë revolta sociale, Renzi: Të rihapemi

Jo vetëm përhapja e koronavirusit, në Itali ka dhe shqetësime të tjera. “Një mendim i veçantë shkon për familjet që vuajnë tashmë nga uria,...

Kongresi amerikan kalon shumën marramendëse për luftën ndaj Covid-19

Kongresi amerikan ka kaluar paketën më të madhe të stimulit financiar, me vlerë 2 trilionë dollarë (1.7tn £), për luftën kundër koronavirusit. Projekt-ligji tashmë është...

Papa Françesku lutet i vetëm në një shesh të shkretuar: Së bashku të ngushëllojmë...

Papa Françesco ka zhvilluar Meshën e sotme në Sheshin “Shën Pjetri” në Vatikan i cili ishte bosh. Ky organizim i pazakontë i Meshës në...

Rekord i zi në Itali, 969 vdekje në 24 orët e fundit nga Covid-19

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 9184, që...

Vizitë në Qendrën e Studentëve/ Të izoluarit shpërthejnë ndaj Thaçit: Tradhëtar, e shite Kosovën!

Presidenti Hashim Thaçi para pak minutave ishte në vizitë në Qendrën e Studentëve ku po qëndrojnë më shumë se 300 persona të cilët ditëve...

Kryeministri britanik Boris Johnson infektohet nga Covid-19

Në një video të postuar në Twitter minuta më parë, Kryeministri, Boris Johnson, konfirmoi se ai kishte zhvilluar simptoma të buta – “një temperaturë...