Presidenti Trump, optimist për bisedimet tregtare SHBA-BE

Presidenti amerikan Donald Trump foli me një farë optimizmi rreth bisedimeve tregtare me Evropën, por e la në tryezë kërcënimin për tarifa të reja...

Kina konfirmon zyrtarisht: Virusi është ngjitës dhe vdekje-prurës

Ekspertët kinezë të shëndetësisë kanë konfimuar se virusi i ri ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe rreth 136 raste të reja të personave...

Taksa “Haradinaj”, Serbia humbet çdo ditë një milionë euro, Rama i shqetësuar

Nënkryetari i Qeverisë dhe ministri i Tregtisë së Serbisë, Rasim Lajiq, ka thënë se ekonomia e Serbisë humb nga 1 milion e 39...

Kurti 13 ditë kohë për të formuar qeverinë, përndryshe mbahen zgjedhje të reja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është emëruar dy ditë më parë edhe zyrtarisht si mandatar për formimin e qeverisë së re. Mandatimi nga...

Trump nga Davosi: Nuk do ti lejojmë kurrë socialistët radikalë të na shkatërrojnë ekonominë

Presidenti i SHBA Donald Trump përshëndeti arritjen e dy marrëveshjeve të mëdha tregtare dhe tha se amerikanët po "fitojnë përsëri si kurrë më parë",...

I dërguari special i Trump të enjten në Kosovë pa Palmer, merr në dorë...

Richard Grenell, emisar special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi ka nisur të jap frytet e para të angazhimit të...

Mustafa-Kurtit: VV të vendosë përfundimisht nëse do të ketë marrëveshje ose jo!

Në mbledhjen e Kryesisë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që të mos tërhiqet nga oferta e fundit që i kanë bërë Lëvizjes Vetëvendosje. Kreu...

Sot më shumë se kurrë kemi nevojë të mësojmë prej urtësisë politike të Ibrahim...

Nga Vjosa R. OSMANI Në katërmbëdhjetë vjetorin e vdekjes së udhëheqësit dhe themeluesit të Kosovës së pavarur e moderne, Presidentit Ibrahim Rugova, më shumë se...

Kurti vlerëson Rugovën

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka kujtuar në 14 vjetorin e vdekjes, ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën. Lideri i LV-së, ka deklaruar...

Trump e quan “historike” dhe përshëndet Ambasadorin Grenell për linjën ajrore Prishtinë-Beograd

Pas arritjes së marrëveshjes për kthimin e linjës së fluturimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, një reagim ka ardhur edhe nga presidenti amerikan, Donald Trump. Ai...