Revoltë në Librazhd, 900 mësues pa marrë rrogat

Rreth 900 mësuesit e rrethit të Librazhdit nuk kanë marrë ende pagat e muajit nëntor, ndonëse kanë kaluar 15 ditë nga afati. Në të...

Gjysma e Tiranës pa energji elektrike

Prej disa ditësh disa lagje të Tiranës ndodhen pa energji elektrike. Konkretisht, zonat pa energji elektrike janë Lapraka, zona përballë rrugës së Spitalit Ushtarak...

23-vjeçari nga Berati i jep fund jetës për shkak të varfërisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në një fshat të Beratit ku një 23-vjeçar i ka dhënë fund jetës për shkak...

Ndezi kartona për t’u ngrohur, digjet në banesë i moshuari

Një 94-vjeçar ka humbur jetën në Tiranë, pasi banesa e tij u përfshi nga flakët. Ngjarja e rëndë ndodhi dje në mëngjes rreth orës...

Vret veten me automatik, plagos gruan e xhaxhait aksidentalisht

Një 40-vjeçar në Tropojë ka humbur jetën, ndërsa është vetëvrarë me armë zjarri automatik. Ngjarja e rëndë ka ndodhur të martën në fshatin Kovaç,...

Plagoset me thikë një 26-vjeçar në Shkodër

Një 26-vjeçar është plagosur me thikë pasditen e djeshme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:00 në fshatin Barbullush, ku mbeti i...

Shpërthen në flakë makina në ecje

Një makinë ka marrë flakë paraditen e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas burimeve, një makinë tip “Peugeot” është përfshirë nga flakët në pjesën e...

200 kg drogë me gomone nga Shqipëria sekuestrohen në Greqi

Policia greke sekuestroi në orët e parë të mëngjesit të djeshëm 200 kg drogë në Igumenicë, e cila ishte nisur me gomone nga Shqipëria...

Vrasja e Çollakut, Prokuroria dërgon dosjen në Gjykatë

Dosja për vrasjen e Gazmend Çollakut është dorëzuar sërish në Gjykatë nga organi i akuzës. Nën akuzë janë Denis Shtraza dhe oficeri i policisë,...

Zjarri shkrumbon Pallatin e Kulturës

Një shkëndijë elektrike dyshohet se u bë shkak për zjarrin që përfshiu në orët e para të mëngjesit të djeshëm Pallatin e Kulturës në...