Shqipëria kryeson listën e azilkërkuesve në Holandë, lë pas sirianët

Shqiptarët që pretendojnë azilin në Holandë, tashmë kryesojnë listën e azilkërkuesve në këtë shtet, duke zhvendosur të dytët edhe të ardhurit nga zona të...

Hetimet për koncesionet e Shëndetësisë, edhe Ikonomi ka firmosur me Beqajn

Hetimet e Prokurorisë për koncesionet e Ministrisë së Shëndetësisë do të nisin me pyetjet e zyrtarëve që janë të përfshirë drejtëpërdrejtë në proces. Gjatë...

Denoncimi, drejtori i OSHEE Shkodër, trafikant droge dhe prostitucioni

Drejtori i Komanduar i OSHEE Shkodër, Ersi Sulejmani është një tjetër person me precedent penal i emëruar në një post të lartë drejtues. Ish-Kryeministri...

“Foreign Policy News”: Ministrat e Ramës, pastrim parash dhe trafik droge

Adam B. Fairmont Më 19 mars të 2016-ës Partia Socialiste e Shqipërisë zhvilloi Kongresin e saj sipas stilit komunist, m’u në zemër të Tiranës, në...

Plagoset me pistoletë biznesmeni në Shkodër, autorët largohen me motor

Një biznesmen është plagosur me armë mëngjesin e sotëm në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Stadiumit “Loro Boriçi”. Viktimë e të shtënave...

Pushohen 70 mjekë nga puna, Shëndetësia e Shkodrës në protestë

Punonjësit e Shëndetësisë në Shkodër janë hedhur në protest sot pas pushimt nga puna të 70 mjekëve e infermierëve. Pushimet nga puna janë bërë...

Nishani homazhe për viktimat e akteve terroriste në Bruksel

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani bëri homazhe për viktimat e akteve terroriste në Bruksel pranë Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, ku u prit...

KE kundër reformës së re territoriale: Ka krijuar konfuzion

Reforma territoriale dhe administrative në Shqipëri, e cila ndryshoi hartën e vendit, duke reduktuar 400 njësi në 61 të tilla, po implementohet me ngadalësi...

Maskat masakrojnë dy pleq dhe ju marrin 1 milionë lekë

Dy persona të maskuar grabitën gjatë natës një cift të moshuarish në fshatin Arapaj në Durrës. Policia ka dhënë vetëm inicialet e tyre. Ata...

Berisha: Rama vazhdon betonizimin e Parkut në dhunim të 5 ligjeve

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar sot kundër betonizimit të Parkut të Liqenit nga Rama. Në një psotim në Facebook, Berisha shkruian se ky betonizim bëhet...