Zbardhet ekspertiza e vdekjes së shqiptarit në Greqi: Nga mjete të forta

Pëllumb Marnikollaj, shqiptari i cili gjeti vdekjen në një komisariat policie në Greqi, ka vdekur si pasojë e shembjes së trurit nga një traumë...

Ngjarja e ndodhur në Linzë, ishte vrasje apo vetëvrasje?

Një 69-vjeçar në Tiranë u gjet dje i vdekur në Linzë dhe Policia e Tiranës raportoi zyrtarisht se ishte vetëvrarë, pasi pranë trupit të...

2 miliardë lekë për një rrugë të papërfunduar dhe pa standarde

Në fshatin Dragostunjë të Librazhdit po bëhet një investim për rikonstruksionin e rrugës së fshatit që lidhet me rrugën nacionale. Ndonëse janë akorduar rreth...

Plas korrupsioni në Zyrën Arsimore Sarandë, punonjësja kërkon ryshfet

Ndërkohë që problemi i maturantëve është një nga çështjet më të nxehta të kohëve të fundit, korrupsioni në zyrat arsimore po avancon gjithmonë e...

Skandali, Dako i Ramës i mori pronën me dokumenta biznesmenit të masakruar

Pas përplasjes në Parlament mes Ramës dhe Berishës për largimin e investitorit të huaj, Faadi Mitri, Prokuroria ka dalë me një vendim: Sekuestrim të...

Kapen 3.2 ton drogë nga Shqipëria në Pulia e Leçe

Sërish lumë droge nga Shqipëria drejt Italisë. Ditën e djeshme janë sekuestruar nga policia italiane plot 3.2 tonë kanabis gjatë dy operacioneve në Pulia...

“Kathimerini”: Jetë luksoze për Eskobarin shqiptar, argëtohet me anëtarë të PS

Mediat greke i janë rikthyer edhe një herë çështjes së “Eskobarit” shqiptar Klement Balili. Gazeta më e madhe në Greqi, “Kathimerini” shkruan se ish-drejtori...

Skandal në testimin për gradën nënkomisar, favorizohen 86 oficerë, nga 0 u jepen 76...

Pas daljes së rezultateve për testimin e sigurisë për gradën nënkomisar, efektivë të policisë që kishin konkuruar vunë re anomali në përzgjedhjen e fituesve....

Mister proçedura si u mor në dorëzim landfilli i Sharrës nga kompania “3R”

Edhe pse ka kaluar më shumë se 1 muaj nga vdekja e Ardit Gjoklajt, 17-vjeçarit që humbi jetën duke punuar në landfillin e Sharrës,...

Përplasen dy makina humb jetën 50-vjeçarja, 5 plagosen në Lezhë

Një grua humbi jetën, ndërsa 5 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve në superstradën Lezhë-Shkodër. Aksidenti ndodhi rreth...