PD: Çfarë po fsheh Rama pas “kukullës” me emrin Sandër LLeshi

Gjithnjë dhe më e qartë po bëhet loja e Ramës me kukullën e tij të fundit në ministrinë e Brendshme. Partia Dermokratike ka reaguar...

Video skanaloze si kafsha e Porto Palermos sulmon turistët

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për...

Tension tek Universiteti Bujqësor, Veliaj përplas studentët me militantët e PS dhe zyrtarët e...

Tension mes studentëve të Universitetit Bujqësor i Tiranës dhe militnatëve të PS, banorë të Kodër Kamëz dhe punonjës të Bashkisë së Tiranës. Ata shprehen se...

Studentët reagojnë pas largimit të Nikollës: Në 7 janar në timonin e protestës!

“Nuk na intereson në është bionde a është brune, ministrja e arsimit ka qenë kukull në duart e arsimit”, është ky reagimi i studentëve...

Alarmi: “Këtu nuk jetohet më, më mirë na …”!

Disa muaj më parë emisioni “Stop” trajtoi problematikën e ndotjes që krijonte fabrika e asfaltit në Allias. Pranë kësaj fabrike ndodhet shkolla 9-vjeçare “Ardian...

Vetëm këtë vit Bajri ka bërë 4 vrasje, policia nuk e ndalon sepse është...

Një punonjës policie nga Shkodra i është drejtuar me një mesazh ish-kryeministri Berisha ku shkruan se vrasjet në Shkodër kryhen nga Safet Bajri, i...

28 vjet nga eksodi i marsit, shifrat janë ulëritëse edhe sot…

Nga Bardh SPAHIA Më 6 Mars 1991, mediat italiane raportuan për afro 130 shqiptarë, të nisur drejt brigjeve italiane, me një anije transporti gurësh. Në...

Fotot e para të protestës më të madhe në 20 vite!

Protestuesit kane pankarta me mesazhin se Edi Rama eshte kryeminister ilegjitim, me vota te blera nga krimi. Pankarta te tjera akuzojne Ramen per vjedhjen...

Mediat botërore, jehonë protestës së banorëve të Unazës së Re

Protestës së banorëve të Unazës së Re i kanë bërë jehon edhe mediat ndërkombëtare. The Washington Post, NY times, AP neës agency, ABC news,...

Ç’po ndodh në Shkodër? Uji “pushton” edhe qytetin (Foto)

Situata nga përmbytjet në Shkodër sa vjen e bëhet më dramatike. Pas problemeve në zonat rurale, prej ditës së djeshme uji ka ‘pushtuar’ edhe...