Berisha ironi me Ramën dhe Ballën: Nga Brukseli rrenat duken më të ëmbla!

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka ironizuar dyshen e rilindase Edi Rama dhe Taulant Balla, të cilët kanë udhëtuar sot drejt Brukselit. Në postimin e tij ish-kreu...

Raporti i DASH: Shqipëria si Afganistani!

Gati në të gjitha raportet e fundit të Bankës Botërore dhe të Fondit Monetar Ndërkombëtarë, Shqipëria, është paralajmëruar për fshehje të situatës fiskale të...

Sportistja emigrante-Ramës: I babëzitur, Braçe dizinformonte për armët kimike, sot e bëre zv.Kryeministër

Ndër emigrantet që mori fjalën në protestën e Diasporës ishte një sportiste shqiptare, që e quajti veten kolege me Ramën, dhe tha se, kur...

Lufta nga Amerika ndaj Ramës për skandalin 30 milionë euro, VOA: Nxirrni provat

“Zëri i Amerikës” i është përgjigjur reagimit të mbrëmshëm të Sekretariatit Teknik të Komisionit te Posacem te Licencimit, që hidhte poshtë lajmin e VOA...

Mbjellja e kanabisit në masë, më keq se në 2015!

Mbjellja e kanabisit ka rifilluar në masë, qeveria është bërë njësh me të. Ky është denoncimi që bën nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili. Përmes një...

Arrestohet djali i ish-bosit të VEFA

Artan Alimuçaj, djali i Vehbi Alimuçajt ish-pronarit të kompanisë Vefa, është arrestuar mesditën e sotme, pasi ishte shpallur në kërkim si i dënuar me...

Të izoluar nga bora nga Veriu në Jug dhe pa energji elektrike!

Reshjet e dëborës, temperaturat dhe ngricat kanë izoluar vendin nga veriu në jug. Krahas problemeve në qarkullimin e mjeteve, shqetësime të tjera ka patur...

Shpërthen Akademiku: Bufi e kupton, por një anëtar akademie shkencash nuk e kupton akoma!

Nga Artan FUGA Si heshtin për turpin e tyre akademikët! Megjithë deklarimet e pavërteta që ka bërë, sikurse dëshmon me fakte gazeta Panorama, personi i...

Banorët e Unazës së Re bllokojnë rrugën: Rama një kufomë politike, në burg Qendro...

Banorët e Unazës së re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme në protestë, ku kanë kërkuar anulimin e projektit korruptim të Edi Ramës dhe...

200 kg drogë nga Shqipëria në Greqi, arrestohen 3 “ushtarët”

Efektivët e Policisë së Antidrogës greke kanë vënë në pranga 3 shtetas shqiptarë, të cilët po tentonin të transportonin një sasi prej 200 kilogramësh...