Banori në Çermë: “Nuk kam bukë të ha, ja pse protestoj, Rama më preu...

Protestuesit në Çermë të Lushnjes kanë bllokur rrugën dhe pritet të qëndrojnë për 3-4 orë. Një qytetarë i cili i është bashkuar po protestës shprehet...

Denoncimi: Avioni me drogë u ngrit nga Tepelena në drejtim të Italisë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar foton e një avioni të vogël që sipas informacioneve të tij ishte mbushur me drogë. Denoncimi i Berishës është bërë...

Rama i jep pushtet absolut Dakos, pas bashkisë rimerr nën kontroll edhe Hipotekën e...

Tërmeti i 26 nëntorit nxorri në pah jo vetëm inekzistencën e shtetit për të përballuar emergjenca natyrore, por edhe për të nxjerrë në skenë...

Tifozët: Heqja e titullit kampion Skënderbeut për motive politike

Heqja e titullit kampion Skënderbeut të Korçës nga FSHF është bërë për motive politike. Një ditë pas vendimit të Komisionit të Etikës në FSHF...

Skandal! Ministria dërgon të rinj gjoja si sportistë në Angli duke u marrë nga...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një emigrant në Angli, I cili shkruan se, Ministria e Arsimit, duke bërë falsifikime dërgon të rinj...

Qytetarja-Ramës: Ti ke ardh, por ke qenë atje ku kërcejnë valle! Kur bëhet fjalë...

Rama ditën e djeshme u ndal në Shijak, ku inspektoi dëmet nga tërmeti. Teksa ecte duke parë nga jashtë banesat e prishura, një grua...

Vidhen 18 pistoleta në burgun e Fushë Krujës

Zhduken pa asnjë gjurmë 18 pistoleta që ndodheshin në ruajtje në burgun e Fushë Krujës. Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, pas një mesazhi...

Grabitja e tokës në Theth, dërgohen për gjykim 3 zyrtarët

Prokuroria e Shkodrës ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim tre ish-zyrtarë të komunës Shalë, të akuzuar për “Shpërdorim detyre” në bashkëpunim, pasi kanë...

Miqtë e Ballës nisin punimet për ndërtimin e hidrocentralit në Kanionin e Holtës, si...

Taulanti i Ramës u premtoi banorëve të Gramshit se Kanioni i Holtës nuk do të prekej. Por kjo deklaratë kishte efekt vetëm para votimeve...

Zëri i Amerikës: Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet...

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i...