“Gjeniu” i Ramës ngatërron vargjet e Naim Frashërit, shpëthen rrjeti

Emërimi i Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm shkaktoi një tërmet të vërtetë në politikën shqiptare, dhe duket se efektet e këtij...

Kryetari i KLSH, Bujar Leskaj dekorohet nga Presidenti i Polonisë

Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda, dekoroi me Urdhrin “Kryqi Kalorsiak i urdhrit për merita në dobi të Republikës së Polonisë”, Kryetarin e...

Gjici i PS, fushatë me mësuesit dhe punonjësit e OSHEE-së

Kandidati i PS-së në Qarkun ë Kukësit, Safet Gjici, ka nisur fushatën e zgjedhjeve me mësuesit dhe punonjësit e OSHEE-së, pavarësisht deklaratave në publik...

Rama shkon për drekë me helikopter (Video)

Kryeministri Edi Rama dhe familja e tij, nuk e kanë aspak problem që të përdorin mjete transporti nga më të shtrenjtat për të udhëtuar,...

Sekretarja e Përgjithshme e Shëndetësisë fushatë për PS

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar një tjetër rast të drejtuesve të lartë të administratës shtetërore që bëjnë fushatë për Partinë Socialiste. Në një postim në...

Urimi i Bashës për Krishtlindjet: Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudo janë

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, u ka uruar Krishtlindjen të gjithë besimtarëve të krishterë. Në urimin e tij Basha që kjo festë e shënuar...

Bashkia e Durrësit asnjë masë për pastrimin e plazhit

Sezoni turistik është në prag por në plazhin e Durrësit mbizotëron pisllëku dhe mbetjet inerte. Fundjava ka tërhequr në plazhin e Durrësit qindra pushues...

Skandal/ Do të 5 fishohet edhe taksa për banesat në Tiranë

Nga janari qeveria do të fillojë të mbledhë taksën e pronës, një tarifë që do të vendoset mbi vlerën reale të tregut dhe do...

Presidenti Meta në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka takuar Presidentin Donald Trump. Lajmin e bën...

Lumë protestuesish drejt zyrës së Ramës…

Dhjetëra mijëra qytetarë nga i gjithë vendi po vërshojnë drejt kryeministrisë me pankarta në duar dhe me thirrjet Ram ik! Rreth 300 të rinj janë...