Rama nis hakmarrjen ndaj artistëve që protestojnë për mbrojtjen e Teatrit, kërkon shkarkimin e...

Teksa protesta për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar e ka kaluar vitin, sërish nuk mungojnë presionet nga qeveria. Bëhet e ditur se, nga selia e qeverisë...

Shpërthen Vasili: Ai idiot mori atë që meritonte, reagimi i Palokës ishte minimumi!

Në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” me gazetarn Ylli Rakipi ishin të ftuar gazetarë e analistë por edhe deputetë. Kreu i Grupit Parlamentar të...

I marrë peng nga krimi, Rama sfidon Shtetet e Bashkuara me Dakon

Që nga dita që u publikua lajmi, se një nga figurat më të rëndësishme të Rilindjes, gjithashtu mik e ortak i kryeministrit Edi Rama...

Banorët e Unazës së Re bllokojnë rrugën: Rama një kufomë politike, në burg Qendro...

Banorët e Unazës së re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme në protestë, ku kanë kërkuar anulimin e projektit korruptim të Edi Ramës dhe...

Revolta/ Protestuesit në Elbasan i vënë flakën disa gomave, bllokohet autostrada me Tiranën

Protestuesit në Elbasan kanë bllokuar autostradën me Tiranën, në rrethrrotullimin e fshatit Bradashesh, ndërsa i kanë vënë flakën disa gomave. Protesta drejtohet nga ish-deputetët e...

Regjizori i njohur: Veliaj, qen sulmi i Ramës!…

I ftuar në emisionin ‘A Show’ të Adi Krastës, regjizori i njohur Kastriot Çipi ka folur në lidhje me sulmin që Veliaj po i...

Fredi Alizoti për “shefin e madh” dhe një gënjeshtër për përgjimet

1. FREDI ALIZOTI GËNJEN PË KOHËN E KRYERJES SË PËRGJIMIT NGA ALBERT VELIU ME AGRON XHAFAJ, I CILI, SIÇ DËSHMOJNË DOKUMENTAT NGA PROKURORIA E...

Skandal! Shpërblimet për Vitin e Ri në Polici, sipas interesit të kryepolicit Ardi Veliu...

Punonjësit e Policisë së Shtetit janë zhgënjyer thellë nga shpërblimet e dhëna për Vitin e Ri, pasi janë dhënë sipas interesit të zyrtarëve përkatës...

Banorët e Bregut të Lumit paralajmërojnë Veliajn: “Hajde Erion, këtu do të djegim”!

Ashtu sikurse edhe kanë paralajmëruar më herët, banorët e Bregut të Lumit kanë dalë sërish sot në protestë, pas lajmërimit se këtë të hënë...

Batërdi me legalizimet në bregdet, ja skandalet e Lames me fondet dhe tenderat

Skandalet e ALUIZNI-t nuk kanë të sosur. Çdo ditë gazeta po nxjerr në pah shkeljet e kryera nga ky institucion, çka provojnë se nuk...