Ministria e Mjedisit pranon: Plehrat u futën në Shqipëri

Ministria e Mjedisit pranoi dje se në Shqipëri janë futur plehra nga Italia. Ministria i ka kthyer përgjigje letrës së Aleanca Kundër Importit të...

Komuniteti shqiptar, protestë në Bruksel për zgjedhje të lira

Komuniteti shqiptar në Belgjikë do të organizojë në Bruksel një manifestim, i cili do të jetë në mbështetje të protestave qytetare që po zhvillohen...

Policia zvarrit ekstradimin e Arben Frrokut nga Holanda

Kur po bëhet afërsisht një vit nga arrestimi i Arben Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Dritan Lamajt, autoritetet shqiptare...

Shtyhet sërish procesi ndaj Shullazit, vijon skema për lirimin nga burgu

Seanca gjyqësore për pyetjen dhe ballafaqimin e dëshmitarit të mbrojtur Ylvi Beqja me Emiliano Shullazin dhe pjesëtarët e bandës së tij u shty përsëri...

Shkulen pllakat në trotuaret e Durrësit, hidhet beton i Gjushit

Rruga e Plazhit në qytetin e Durrësit duket se nuk po gjen “qetësi”. Ndonëse para dy vitesh trotuarët u shtruan me pllaka, aktualisht Bashkia...

Rama do arrestimin e studentëve që e goditën me vezë në Shkodër

Rama po provokon Shkodrën, duke kërkuar arrestimin e studentëve që protestuan kundër tij duke e qëlluar me vezë. Policia bëri të ditur se, do...

“Roma”: Misteri i zhdukjes së 30 mijë tonë mbetjeve në Shqipëri

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar sërish për futjen në vendin tonë të 30 mijë ton mbetjeve të rrezikshme nga Italia. Në një postim në rrjetin...

Zbulohen firmat falco në çadrën e Veliajt për Vettingun, gazetari firmos plot 10 herë

Propaganda e qeverisë për t’iu përgjigjur protestës së opozitës me ngritjen e çadrave ku njerëzit votojnë për mospengimin e Vettingut ka arritur kulmin e...

Vëllai i kryebashkiakut të Vlorës ndërtim në det me lejen e Ramës

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar një ndërtim pa leje që po bëhet nga Rama dhe kreu i Bashkisë së Vlorës. Ka qenë një qytetar nga...

Prokuroria: Shefi i policisë lejoi kultivimin e kanabisit

Nga hetimi u konstatua se një sasi relativisht e madhe bimësh narkotike nuk është asgjësuar edhe pse grupi i kontrollit, i drejtuar nga Shefi...