Një histori mjerimi në mes të Tiranës, Berisha publikon videon tronditëse

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një video vërtet tronditëse rreth kushteve në të cilat jetojnë një pjesë e qytetarëve shqiptarë. “Një histori mjerimi” e ka titulluar...

Tritoli trondit Vlorën, policia fsheh ngjarjen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Vlorë, ndërsa policia e ka mbajtur të fshehtë. Bëhet e ditur se, një shpërthim...

Vrasja e 19-vjeçarit në Elbasan, hidhen dyshime për kanabisin

Dalin në dritë detaje të reja për vrasjen e 19-vjeçarit Gazmend Sllami në fshatin Gur i Zi Elbasan. 19-vjeçari Sllami u gjet i vrarë...

Zharrëza pa dëmshpërblim, banorët sërish në protesta

Gjashtë muaj më parë, dhjetëra banorë të Zharrëzit marshuan më këmbë drejt Tiranës dhe u ngujuan para Ministrisë së Energjetikë për banesat e tyre....

Skandal! Policët e Veliajt i sekuestrojnë qepët dhe sallatën një gruaje

Policia Bashkiake e Veliajt dhunon shitësit ambulantë në Tiranë dhe u sekuestron qepët e njoma dhe sallatën. Portali “Jeta Osh Qef” ka shpërndarë një...

Banorët në qiell të hapur: “Kam 6 fëmijë, nuk më kanë dhënë as çadër,...

Banorët presin furnizimin me ushqime, veshmbathje dhe çadra për të dëmtuarit. Kryetari i fshatit Fushë–Mamurras Astrit Tafa tregon se janë grupet e verifikimit në...

Çfarë duhet të dini për Kurban Bajramin

Kjo festë është një nga 2 festat më të rëndësishme të besimtarëve muslimanë: Fiter Bajramin dhe Kurban Bajramin. Kjo e fundit, sipas traditës islame, nderon...

Pas Greqisë, Turqisë e Holandës, drogë nga Shqipëria edhe në Gjermani, Bundestagu jep alarmin

Shqipëria është një qendër e trafikut të drogës për tregun europian. Kështu thuhej në dokumentin e miratuar në Bundestagun gjerman, që kushtëzon nisjen e...

Artistët në krah të Bashës për t’i ‘shembur me mina kullat’ nëse shembet Teatri

Artistët të mbëstetur nga qytetarët kanë dalë edhe sot në protestë për të mos lejuar shembjen e Teatrit Kombëtar. Artisti Maks Velo ka dalë...

Kanabisi “përmbyt” laboratorin e policisë

Tetë tonë drogë kanabis të bllokuara në Berat, Përmet, Burrel, e zona të tjera të vendit që prej fillimit të këtij viti, kanë mbushur...